Схожий на каллу: лизихитон — росте в півтіні на вологому ґрунті

Лизихитон для нас звучить як-то є немилозвучною, але от в перекладі значення дуже поетичне: “втрачає плащ”. Квітка з родини ароїдних, і має характерний квітка-качан, оточений ефектним покривалом чималих розмірів: висотою до 25-30 см. , і шириною до 16 см. неприємний Запах квітів, це пристосування рослини для залучення комах-падальщиків.

Спочатку з’являється покривало, через тиждень – сам початок, квіти радують в квітні-червні, а до середини червня покривало починає відмирати, залишаючи оголеними качани з дозріваючими насінням. Під час цвітіння поступово із землі проростає листя, спочатку спірально скручені в иглоподобные пагони, а після розгортаються і збільшуються в розмірах. Інші поради щодо розведення даного виду рослини дивіться на порталі Pravoved. Інші поради щодо розведення даного виду рослини дивіться на порталі Pravoved. При сприятливих умовах рослина може досягти висоти людського зросту, але зазвичай в садах висота куща близько метра або трохи вище.

Схожий на каллу: лизихитон — росте в півтіні на вологому ґрунті

Лизихитон камчатський (Lysichiton camtschatcensis)

Цей вид рекомендований для вирощування зони морозостійкості 5-7. Витримує без укриття морози до -28°С. При більш суворих зимах потрібно укриття опалим листям, ялиновим гіллям, нетканим матеріалом. Позитивно позначиться додаткове мульчування торфом. Висаджують рослину в півтіні на ділянках з постійною вологістю: на берегах водойм, заболочених луках, низинах з вологими ґрунтами. Допустиме короткочасне сезонне затоплення. Відрізняється білосніжним покривалом і менш інтенсивним запахом.

До складу грунту не вимогливий: росте на легких піщаних, середніх суглинних, важких глинистих грунтах нейтральною, слабокислою, кислої або лужної реакції. дуже позитивно позначається високий вміст гумусу, але це необов’язково. Лизихинон буде рости на будь-якій землі, за умови постійної вологості. Любить півтінь, може рости в тіні. На сонячних ділянках страждати не буде, якщо висаджений на болотистому лузі чи забезпечено рясним поливом.

Лизихитон погано переносить пересадку, і не розмножується вегетативно. Дозрівають насіння-ягоди висівають відразу в грунт, не допускаючи їх висихання. Восени вони проростають і йдуть у зиму з невеликими корінцями і проростками. Місце посіву на зиму потрібно замульчувати перегноєм і вкрити опалим листям.

Хвороб у рослини практично немає, з шкідників турбують равлики і слимаки. З ними борються за допомогою спеціальних пасток чи збирають вручну.

Якщо залишити лизихитон в спокої, за довгі роки (40-50 років) рослина розростається і утворює мальовничі галявини, заповнюючи простір біля струмка або ставка. Щорічно дає множинний самосів.

Схожий на каллу: лизихитон — росте в півтіні на вологому ґрунті

Лизихитон американський (Lysichiton americanus)

Цей вид відрізняється жовтим кольором покривала і більш насиченим запахом квітів. Морозостійкість лизихитона американського середня: зона 6, витримує короткочасні морози до -23°С. При більш сильних морозах, особливо у безсніжні зими, рослина загине без хорошого укриття.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *