7 правил як не розпестити дитину

Розпещені діти завжди викликають у оточуючих негативні емоції. Однак далеко не всі батьки відразу усвідомлюють, що їхнє чадо розпещене, списуючи його нестерпну поведінку на «він ще маленький». Найгірше в цій ситуації те, що зрештою страждатиме саме дитина, адже тільки в близькому сімейному колі є люди, які бажають виконувати його забаганки і танцювати під його дудку. Ця ілюзія рано чи пізно розіб’ється на сувору реальність. Ми знайшли для вас кілька правил з порталу vertebrolog.com.ua, щоб у майбутньому ви не робили таких помилок у вихованні своїх дітей.

7 правил як не розпестити дитину

Отже, як же не розпестити свою дитину?

Психологи стверджують, що до 8 місяців дитині можна дарувати безмежну ласку. До цього віку малюк ще не вміє маніпулювати батьками. Усі його хныкания і сльози пов’язані з фізіологічним дискомфортом. Цілком помилково не підходити до немовля, що плаче, вважаючи, що цей плач всього лише примха, і малюк покричить і сам замовчить. Згодом у дитини, до якої не підходили, може сформуватися невроз. Приблизно з року з дитиною необхідно вибудовувати іншу лінію поведінки.

Щоб не розпустити малюка дотримуйтесь наступних правил

Правило №1 Послідовність

Будьте послідовні у своїх реакціях на вчинки малюка. Те, що заборонялося вчора, сьогодні теж не можна. Всі члени сім’ї повинні дотримуватися однієї виховної стратегії, і заборони одного дорослого не повинні скасовуватися іншим прямо при дитині.

Правило №2 Невідворотність

Дитина має усвідомлювати невідворотність покарання. Якщо ви сказали, що за провиною піде покарання, значить, воно має бути, нехай і формальне. При цьому важливо уникати насильства та зайвої диктатури.

Правило №3 Адекватність

Мається на увазі насамперед батьківська адекватність. Щеплюйте дитині правильну систему людських цінностей. Тяжкість провини повинна бути пропорційна тяжкості покарання. Покарання за розбиту вазу не може бути суворішим, ніж за бійку.

7 правил як не розпестити дитину

Правило №4 Обов’язки

У дитини мають бути домашні обов’язки по дому. Наразі досить часто можна почути від батьків підлітків, що вони нічого не хочуть робити. У той же час ці самі батьки і не дають їм нічого робити. Наприклад, вихоплюючи пилосос із рук, бо в кутку залишилося сміття. Вкажіть на це сміття, хай підліток сам закінчить свою роботу.

Правило №5 Не перехвалюйте

Наразі дуже популярна ідея унікальності кожного в людському суспільстві. Однак не потрібно втовкмачувати дитині з дитинства, яка вона чудова і особлива. Особливий не означає найкращий, а дитина сприйматиме це саме так. Хваліть дитину тоді, коли є за що хвалити!

Правило №6 Не готуйте окремо

Не треба подавати дитині різносоли із семи страв. Він має їсти разом із усіма членами сім’ї, якщо у нього, звичайно, немає проблем зі здоров’ям. Не хоче їсти те, що ви приготували – нехай вип’є склянку молока. Герцогиня Кембриджська саме так чинить, коли її діти відмовляються їсти вечерю.

Правило №7 Припиніть зайву опіку

Не треба занадто сильно опікуватися дитиною і робити за неї те, що вона сама не тільки може, а й має зробити. Він сам повинен збирати свої підручники та зошити до школи, ви можете лише нагадати йому про це.

Не потурайте кожному капризу і не поспішайте виконувати кожне бажання своєї дитини!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *