У суспільстві побутує думка, що функції мозку у вагітних жінок значно знижуються. Та й самі майбутні мами відзначають, що з настанням вагітності пам'ять стає гірше, орієнтуватися в просторі важче, і вкрай складно що-небудь аналізувати.
Материнство покращує розумові здібності/shutterstock
Однак нещодавно вчені з Австралійського національного Університету виявили, що вагітність і народження дітей - найкраща профілактика виникнення мозкових порушень в літньому віці. Крім того, жінки, які мають дітей, відрізняються кращою роботою мозку від тих, у кого дітей немає.
Справа в тому, що всі зміни, що відбуваються під час вагітності, носять тимчасовий характер. Жінка зовсім не "глупеет" під час вагітності, просто її мозкові структури активно розбудовуються.
І це, до речі, науково доведений факт.Психіатри з того ж Австралійського національного Університету провели масштабне дослідження, в якому взяли участь 2500 жінок у віці від 20 до 24 років.
Вчені оцінили розумові здібності жінок тричі - в 1999, 2003 і в 2007 роках. При цьому ті жінки, які під час одного або двох тестувань були вагітні, показали точно такі ж результати, як і при першому тестуванні.
При цьому самі вони все-таки відзначали часткове зниження пам'яті та аналітичних здібностей. Можливо, ці явища були обумовлені не роботою мозку, а гормональними змінами в організмі.
В іншому дослідженні вчені з'ясували, що самки тварин, які мають потомство, діють значно швидше і сміливіше тих, у кого немає дитинчат. Це цілком можна перенести і на людей. І дійсно, як правило, народження дитини робить жінку більш впевненою в собі.