Біг - це найпростіший спосіб схуднути. Але, щоб схуднути, ви повинні знати як бігати. Якщо ви хочете швидко схуднути, почніть бігати регулярно і в потрібному темпі. Зараз "Корисні поради" розкажуть вам основні принципи як бігати, щоб схуднути!

Регулярні тренування в постійному режимі

Найпоширеніша помилка початківців бігунів є переконання в тому , що чим швидше вони бігають, тим швидше у них вийде спалити жирові відкладення. На жаль, вони швидко переконуються, що крім втоми і хворих м'язів, такий біг більше нічого не приносить, а очікуваних результатів тим більше. Так що секрет ефективного бігу не полягає у швидкості бігу, а в довжині і регулярності тренувань.

Початківці бігуни повинні почати з коротких, 30-хвилинних тренувань і поступово збільшити їх час. Тренування повинні проводитися регулярно, якщо не щодня, то, принаймні, чотири рази протягом тижня. Найкращі результати приносить більше 30-хвилинний біг, бо організм починає спалювати жир тільки після 20 хвилин інтенсивних зусиль. Таким чином, чим довше ми бігли в постійному режимі, тим більше ми спалимо жиру.

Чим довше ми будемо бігти, тим більше наша витривалість буде рости, а, отже, і ми будемо в змозі довше підтримувати задану інтенсивність і швидше худнути. Ми повинні намагатися якомога швидше дійти до такого стану, щоб одна наша тренування тривало від 30 хвилин до години.

Розминка перед бігом

Якщо наш стан не дозволяє ще бігти без перерви протягом 30 хвилин, то ми повинні почати з розминки, щоб підготувати організм до більш інтенсивним зусиллям. Для початку ми повинні зробити 10-хвилинну розминку. Потім маршируємо протягом 5 хвилин, після чого ми починаємо марширувати швидше, поступово збільшуючи швидкість для швидкого бігу. Ми робимо так звані пробіжки, тобто спринт, тривалістю 20 секунд. Після цього часу, зменшуємо швидкість назад у марш, а потім знову біг. Темп бігу і маршу повинен бути адаптований до нашої працездатності. Початківці бігуни можуть почати з відстані п'ятихвилинної прогулянки і 20-секундного швидкого бігу, а разом із зростанням працездатності, переходимо в режим п'ять хвилин швидкого ходу і однієї хвилини пробіжки. У ході 30-хвилинної тренуванні ми виконуємо 10 серії маршу і пробіжки, після чого виконуємо вправи на розтяжку.

Іншим важливим питанням є темп бігу.


Щоб спалити жирову тканину, потрібно бігти повільно і весь час підтримувати постійний темп. Темп бігу не повинен бути занадто швидким. Якщо в процесі тренування ви "задихаєтеся", це означає що ваш темп занадто швидкий.

Ідеальний темп бігу, в процесі якого ви можете вільно говорити.

Підтримуйте правильний пульс!

Звідки знати, що ваш темп бігу достатній, щоб відбувалося оптимальне спалювання жиру? Щоб це з'ясувати, ми повинні знати свій індивідуальний максимальний серцевий ритм. Підтримання серцевого ритму в межах 60-70% від максимального значення, забезпечує найбільш ефективне спалювання жирової тканини, так як в цьому діапазоні організм черпає енергію в основному з жиру.

Ми підготували для вас формулу, яка дозволяє обчислити максимальний темп роботи нашого серця, вона дуже проста: максимальний пульс = 220 - ваш вік! Слід, однак, відзначити, що пульс розрахований на основі цієї формули є середнім значенням для вашого віку, і у різних людей може відрізнятися. Все залежить від різних чинників, включаючи стан здоров'я, загальну витривалість, масу тіла, статі. Наприклад, для людини у віці 30 років, максимальний пульс становить 190 ударів на хвилину. З цього випливає розрахувати 70%, щоб дізнатися, яке значення частоти пульсу сприяє спалюванню жиру. Так, 70% * 190 = 133. Значення частоти пульсу 133 удари на хвилину - це темп, оптимальний для спалювання жирової тканини для чоловіка або жінки у віці 30 років!

Але якщо ви грунтовно вирішили зайнятися бігом, замість того, щоб проводити в голові складні розрахунки, краще просто купити "Пульсометр". Пристрій автоматично вказує точну частоту пульсу і повідомляє коли бігти швидше або повільніше, щоб тримати себе в певній зоні пульсу. Подальше збільшення частоти пульсу під час фізичного навантаження призводить до зниження ефективності спалювання жиру і головним джерелом енергії ставати білок.

Так що бігати теж треба правильно, і ваша працездатність покращиться з кожним тренуванням, як і ваш загальний стан!

Якщо ця стаття корисна для вас, пишіть відгуки та діліться результатами вашого схуднення.