А чи знаєте ви, як економити газ? Газ - один з найбільш недорогих енергоносіїв в нашій країні, але витрачати його потрібно економно та розумно. По-перше, природні ресурси не нескінченні, а, по-друге, ефективне використання газу допоможе заощадити ваші власні кошти.

Економія газу при приготуванні їжі

Економити треба не лише електрику, а й газ. Найчастіше в побутових умовах газ використовується в цілях приготування їжі або нагріву води. Однак з якою метою ви б не використовували цей вид палива - розумним рішенням стане установка лічильника. У цьому випадку ви будете оплачувати тільки реально витрачений газ. Можна запропонувати ще кілька способів економії енергоносія:

  1. При приготуванні обіду вогонь повинен бути включений саме на такому рівні, який потрібно на даній стадії готовності страви. Коли вода в каструлі закипить, вогонь потрібно зменшити практично в два рази.
  2. Мови вогню повинні розташовуватися під дном каструлі. Найгарячіша частина полум'я знаходиться на його кінчиках. А якщо язики полум'я охоплюють все дно - більша частина тепла полум'я використовується вхолосту.
  3. Якщо ви використовуєте газ для підігріву води, то вам потрібно купити розсікачі для кранів і економічну насадку для душу. Використання ванни замість душа збільшує витрату води в п'ять разів, що, природно, призводить до збільшення витрат газу для її нагрівання.

Економія газу при опаленні - теплозберігаючі заходи

Як економити газ при опаленні? Найбільша кількість газу витрачається на опалення житла. Тому всі кроки, які ви зробите для його утеплення, істотно позначиться на економії вашого бюджету. Для цього необхідно ущільнити дверні та віконні блоки, ліквідувати всі щілини.

Меблі повинні бути розставлена таким чином, щоб вона не затуляла опалювальні прилади та не заважала поширенню тепла в квартирі.


Допоможе і поміщений між стіною і радіатором фольгований екран, що відображає тепло в кімнату.

Ще один невеликий рада - не залишайте прочинене вікно. Краще провітрювання проводити при широко розхристаному вікні протягом декількох хвилин. І свіже повітря впустіть, і тепло піти з приміщення не встигне. На ніч температуру в кімнаті можна знизити, що теж дасть можливість заощадити газ.

Вибір економічно вигідного котельного обладнання

Необхідну потужність котла можна приблизно визначити, знаючи площу опалювального приміщення. При цьому висота стель повинна бути стандартною - не більше 2,7 метра. У такому випадку одного 1КВт потужності достатньо для опалення 10 м2. Розрахувавши потужність газового котла, ви повинні визначитися з матеріалом, з якого виготовлено опалювальне обладнання.

Якщо ви придбаєте сталевий котел, то можете розраховувати на його експлуатацію протягом 10-15 років. Чавунне опалювальне обладнання може працювати близько 50 років. Сталеві котли схильні до корозії через їх періодичного відключення і зниження температури.

З метою економії оптимальним варіантом є придбання котла з електрозапалом.

У такому обладнанні відбувається автоматичне запалювання пальника при відкритті крана з гарячою водою і її потухання після закриття крана.

Економії палива сприяють спеціальні технічні пристрої - програматори, які дозволяють добиватися раціонального витрачання газу. Агрегат ионизационного контролю дозволяє при необхідності блокувати подачу палива, попереджаючи зайвий його витрати.

Вибираючи котельне обладнання, необхідно пам'ятати, що моделі з високим ККД допоможуть вам заощадити дорогоцінне пальне, а, отже, і кошти з вашого сімейного бюджету .