Російська лазня - це цілий процес, який відрізняється своєю вишуканістю. Необхідно зрозуміти цю систему, вникнути в процес, полюбити його і тоді ви зможете сказати собі: "З легким паром!". Цей вираз придумано російськими людьми, які завжди любили вдосталь напару.

Паритися в лазні необхідно по особливому процесу, чим ми гірші японців і їх системи походу в офуро? Тому давайте розберемо, як правильно ходити в лазню і як паритися віниками в лазні. Вже після прочитання статті можна вирушати в лазню для закріплення результату.

Правила прийому російської лазні.

У лазню потрібно приходити для відпочинку і розслаблення, потім не поспішайте. У парилку варто заходити кілька разів за день, роблячи лише невеликі перерви в передбаннику для відпочинку. А ось наприкінці купання зробіть для себе відпочинок більш довгим, наприклад, з півгодини-годину полежіть або попийте гарячого чаю. Якщо ви хворієте, то вам ні в якому разі не можна паритися в лазні, тому вам може стати гірше. Це те ж саме, що йти в баню на повний шлунок або "під мухою" - особливо, якщо за вами ніхто не доглядає, тому в лазні в період об'їдання, хвороби та ін. ви стаєте беззахисні, як дитина. Всі предмети в лазні сильно нагріваються, тому постарайтеся зняти всі прикраси та аксесуари, навіть хрестик і окуляри. Щоб у лазні не було так жарко і задушливо, посидьте на лавочці, і повністю відмовтеся від тютюну! "Піддати жару" - відоме банний вислів. Але пам'ятайте, що поливати лазневі камінчики не варто під час першого походу в лазню. Можна після лазні прийняти холодний душ, впасти в сніг взимку і знову зайти в парну. Остигають після парної в середньому близько 30 хвилин, в цей час входить прийняття душа.


Але не витирайте тіло після лазні, тому поки ви будете відпочивати, повітря сам просушить тіло.

Як паритися віником в лазні.

Для початку придбайте віник для лазні. Самий хороший варіант - дубовий віник. Але можна взяти і березовий. Коли ви придбаєте віник і зберетеся в баню, пам'ятайте, є особливий обряд для підготовки віника до парильні. Для початку віник необхідно розпарити. Робиться це в тазику з гарячою водою. Після розпарювання, сполосніть віник теплою водою, наприклад, в душовій кімнаті. А ось мити голову до моменту використання віника можна. Варто відзначити, що віник можна використовувати тільки в другій і подальші заходи. Прогрійте віник у стелі лазні, для цього просто підійміть його до стелі і потримайте так деякий час. Надіньте рукавицю, візьміть віник в цю руку і обхлестивайте тіло віником. Це корисно і приємно, завдяки віника тіло швидше зігрівається і поліпшується кровообіг. Коли попаритеся, забирайте свій віник з собою, щоб він не пересох. Якщо все-таки пересушили свій віник, опустіть його у воду, щоб він злегка зволожити, але не став зовсім сирим. У лазні на голову надягають вовняну шапку, щоб не перегрітися. Краще всього, якщо ви підете в баню з напарником: один буде лежати на животі, а другий буде обдавати віником тіло лежачого зі ступень ніг і до шиї. Як тільки у лежачого проступить піт, він може перевернутися на спину і тоді необхідно знову пройтися по ньому віником. Якщо вирішили попаритися віником ще раз, то процедура може бути слабшим, особливо, якщо збільшилася температура в лазні. Останній підхід до використання віника в лазні повинен бути недовгим, близько 5 хвилин.