Вибираємо тур.

Всією сім'єю можна відпочити не тільки на морі. Якщо не хочете знемагати від спеки всі разом і тим більше мучити цим своїх дітей, варто провести відпочинок на Байкалі. Тут невимовно гарно, тому багато жителів Росії обов'язковим планом своїх канікул вважають відвідування Байкалу.

Ви можете відправитися на Байкал своїм ходом, на своєму авто, що набагато комфортніше, ніж на чому б то не було. Ви завжди зможете вибрати, де зупинитися, заїхати в міста по дорозі на Байкал та ін. Так ви проведете сімейний відпочинок з дітьми ще більш активно і цікаво, насичено новими враженнями.

Другий варіант - відправитися на Байкал з туристичною групою по путівці на автобусі. Такий відпочинок часто пропонують туристичні компанії, набирають невелику групу охочих побачити найглибше озеро планети і в дорогу.

Наступний варіант - своїм шляхом , але на поїзді або літаку. Далі - на електричці, потязі, автобусі, таксі або теплоході. Звичайно, літаком у вас вийде дістатися до озера куди швидше, це зручно, якщо ви відпочиваєте всією сім'єю. Летіти з Москви доведеться близько 6 годин, а ось на поїзді - дуже довго, не кожна дитина це витримає - близько 3-4 днів.

Так що, вибираючи тур на Байкал, в першу чергу подумайте про зручність і якщо ви зможете витерпіти ті чи інші труднощі, то дітям це буде складніше. Крім того, варто розуміти, що Байкал - займає величезну територію, так що заздалегідь визначитеся, куди саме ви ходите потрапити, варіанти різноманітні від Байкальска і о. Ольхона до Піщаної Бухти і Листвянки. Якщо ви їсте не так на особистому транспорті, то спочатку потрібно доїхати до Улан-Уде або Іркутська, а вже звідти можна висуватися в тому чи іншому напрямку.

Вибираємо житло.

Багато хто задається питанням, де відпочити на Байкалі, дійсно, де ж жити весь цей час? Якщо ви відправляєтеся на озеро з екскурсійним туром, то про житло переживати не варто, все вже сплачено і заброньовано. Ви будете просто відпочивати, і насолоджуватися околицями і за бажанням замовляти екскурсії, купувати сувеніри та ін.

При подорожі своїм ходом, житло коштує забронювати самостійно. Це стосується як екскурсійних, так і активних подорожей. Різниця лише в тому, що ви будете робити частіше і активніше: відвідувати цікаві місця, їздити з одного міста в інше, або ходити в походи, здійснювати сплави та ін. При екскурсійних турах, бронювати житло потрібно в кожному місті на Байкалі. Так що продумувати житло варто заздалегідь.

Готелі на Байкалі є, але їх дуже мало, найчастіше тут розміщуються на туристичних базах, популярний кемпінг (у наметах). Але, повірте, оселившись на турбазі, ви не пошкодуєте. Тут сподобається і сімейним парам з дітьми і дружній компанії. Обстановка як правило приємна і затишна, а види невимовні.

Однак для тих, хто вибирає кемпінг, відпочинок на Байкалі допустимо тільки влітку, адже взимку тут. Хоча купатися не можна навіть влітку - дуже вже холодна вода, тільки якщо підшукати теплі затоки Байкалу.


Інакше прохолоне і проведете весь відпочинок якщо не в лікарні, то в номері, який орендували на Байкалі.

Пам'ятки.

Залежно від виду вашого відпочинку, ви зможете підшукати ті, пам'ятки Байкалу, яких дуже багато, що не злічити, які припадуть до душі саме вам:

  • Екскурсійна подорож. Сюди так само відносяться ті подорожі, які засновані на любові до фотографії, їх ще називають фотосафарі.

Дуже люблять молоді і вже відомі фотографи відобразити на пам'ять шикарні краси Байкалу. Це головна визначна пам'ятка цих країв - саме озеро і його оточення.

Так само до пам'яток Байкалу варто віднести і культуру, етнос, віру і звичаї Півночі і його народу, Бурятії.

Обов'язково відвідайте Іволгинський дацан, буддистський комплекс монастирів, музей дерев'яного зодчества, Іркутськ.

Уважно дивіться по сторонах і зможете побачити не лише місцевих шаманів, а й велика кількість тварин не далеко від себе. Варто зайти і в Джергінскій заповідник.

  • Походне подорож. Взагалі, багато росіян люблять ходити в походи і починають робити це з батьками, потім - зі школою, з друзями.

Якщо ви хочете відвідати Байкал в ході даного подорожі, то кращої пам'яткою і одночасно дорогою для вас стане Велика Байкальська Стежка. Тут прокладено вже кілька туристичних маршрутів, ви можете обійти кожен з них, склавши свій власний маршрут.

Тут ви зможете побачити парки і заповідники Байкалу і захопитися їх розмірами і місткістю.

Поспостерігайте за рідкісними птахами Байкалу, для цього приєднаєтеся в орнітологічної екскурсії. Але пам'ятайте, що проводяться вони тільки до вересня, починаючи з травня.

  • Подорож з "інтересом". Під інтересом кожна людина розуміє ту чи іншу здобич, наживу. Що ж можна привезти з Байкалу?

Звичайно ж, мова йде про рибалку та полювання на Байкалі. Але не варто в цих цілях відвідувати заповідні місця і в принципі діяти поодинці.

Риболовля - улюблене заняття для багатьох, крім того, немає необхідності користуватися зброєю. Риби на Байкалі багато, так що і улов миє бути відмінним. Тут ви знайдете щуку, харіуса, сигові та ін.

Якщо ж ви мисливець, тут складніше. Необхідно сплатити мисливський тур з усіма послугами. Так ви зможете і ліцензію зі зброєю отримати, і медстраховку, і заручитися допомогою єгері, і при цьому добути "їжу".

  • Екстремальна подорож. В основному в такий тур вирушає молодь, у якої кипить життя у венах і сидіти біля озера, робити красиві знімки для них нудно. Що відвідати на Байкалі з таким подорожжю?

Тут можна звернутися увагу на такі місцеві визначні пам'ятки, як кінний туризм, сплави (навіть на крижинах!), Рафтинг, дайвінг.

В горах будуть цікаві такі розваги, як катання на гірських велосипедах, спуск з гір на сноубордах. Це можна робити так само в будь-який час року, головне, щоб погода дозволяла.

Для забезпечених туристів пропонуються вертолітні екскурсії, завдяки чому можна побачити Байкал з висоту пташиного польоту, а це прекрасно!