Кисловодськ багато називають містом 365 сонячних днів у році. Цей дивовижний край оточений з усіх боків Кавказькими горами, які грають роль бар'єру і захищають його від сильних вітрів. У цьому місті однаково приємно просто гуляти і проводити оздоровчі процедури. Саме тут розташовується джерело всесвітньо відомої мінеральної води "Нарзан".

Цікаво! Примітно, що назва міста якраз і пішло від цього джерела кислої води.

Місто розташовується на самому півдні Ставропольського краю, по сусідству з Карачаєво-Черкесії, неподалік від не менш знаменитої гори Ельбрус. Цей край просто приголомшливо красивий, а всі очевидці називають його пейзажі не інакше, як запаморочливими. Сьогодні в Кисловодську активно розвивається індустрія туризму.

Парк Кисловодська

Першим, що відвідати в Кисловодську, повинен стати місцевий курортний парк. Цей парк являє справжню невелику планету з вируючими водоспадами, зеленими луками і красивими скелями. Флора Кисловодська відрізняється великою кількістю і різноманітністю, але й фауна не відстає від неї ні на крок. Багато тварин тут стали практично ручними. Нерідко білочки, пташки і їжачки пригощалися ласощами прямо з рук гостей краю. Так що сімейний відпочинок тут буде просто незабутнім.

Місцевий парк піднімається прямо по схилах гір і таким чином ділитися на три частини: гірський, середній і нижній. Розташовується парк на річці Вільхівці, через яку перекинуто красивий місток, який місцеві жителі називають не інакше, ніж "Дамський каприз". Головний вхід в парк являє напівкругле споруда, що спирається на потужні колони. На нижньому ярусі колонади місцеві художники виставляють свої роботи, в той час, як на верхньому раніше розташовувався ресторан. На жаль, в даний час він не працює. Але є в цей парк ще й другий вхід, який розташовується на каскадної сходах з дев'ятьма колонами. Під час підйому по сходах гості міста побачать відразу кілька гарних басейнів, деякі з яких забезпечені невеликими водоспадами.

Пам'ятки міста

У парку Кисловодська можна побачити відразу кілька гарних місць. Головним з них стали нарзан ванни, які побудовані тут в класичному стилі. Башточки на фронтонах привертають погляд відвідувачів парку, а любителі архітектури по достоїнству оцінять численні лиштви та карнизи, а також нарядні балкони, оснащені арками. Однак не варто думати, що відвідування парку доставить відвідувачам виключно естетичне задоволення, тут можна отримати ще й явну практичну користь, адже саме тут розташовується головне лікувальний заклад міста, в якому свої процедури проходять до 2,5 тисяч осіб щодня. Під будівлею цій лікарні протікає Нарзан річка.

Головним питним центром курорту стала Нарзан галерея, в якій розташовані 16 бюветів, в яких бажаючі зможуть спробувати відразу три різновиди мінеральної води. З одного боку до галереї впритул примикає курортна бібліотека, а з іншого - колодязь джерела.

Однією з визначних пам'яток Кисловодська стала Скляний струмінь, споруда, яка являє собою поєднання відразу двох композицій: Дзеркального ставу і самої скляної струменя. Вода, яка витікає зі ставка, витікає з-під павільйону рівно, практично скляній струменем. Багато відпочиваючих кидають у цей ставок дрібні монетки на удачу, як і належить в таких місцях.

Під час відпочинку в Кисловодську охочі зможуть помилуватися квітковим календарем, шикарною флористичної композицією, яка облаштована на увазі годин, які завжди показують точне час і календар.

У парку розташована спеціальна площадка, на якій розташовується пам'ятник М.Ю. Лермонтова, на якому викарбувані рядки одного з найзнаменитіших його творів, "Кавказ". В іншій частині парку можна побачити ще один пам'ятник, присвячений цього разу військовим медикам. У безпосередній близькості від парку розташовується оглядовий майданчик, звідки глядачі зможуть насолодитися прекрасними видами вершин Кавказьких гір і долини троянд, в якій можна помітити багато сотень сортів цього прекрасного рослини.

Прогулянки по парку і канатна дорога

Прогулюючись по парку з дітьми, зверніть увагу на канатну дорогу.


З верхньої станції цієї дороги можна побачити панораму Ельбрусу. Тільки не варто думати, що красиві місцеві види можна побачити виключно з канатної дороги. Прогулюючись пішки, ви зможете відвідати такі місця, як Сині гори, Храм повітря, Сірі камені, Червоні камені і Червоне сонечко. Ці місця по праву вважаються кращими для піших екскурсій, з них відкривається гарний і величний вигляд. З іншого боку, щоб дістатися до цих місць, буде потрібно певна фізична підготовка. Для того щоб подбати про це, одним з обов'язкових лікувальних процедур санаторію стала дозована ходьба, яка інакше називається теренкуром. Лікарями місцевих лікарень було розроблено декілька маршрутів, які передбачені для різних фізичних навичок відпочиваючих.

Якщо самий базовий маршрут розрахований на непідготовлених людей і має невелику протяжність в поєднанні з невеликими підйомами, то середній протяжності маршрут включає в себе прогулянку по таким місцям, як Храм Повітря і Сірі камені, а завершується він на горі Червоному сонечку. Самий складний маршрут підійде для тренованих людей, так як після Червоного сонечка послідує довгий підйом на вершину Синіх каменів. Всі такі прогулянки проводяться під найсуворішим контролем лікарів.

Проте відпочинок в Кисловодську всією сім'єю включає в себе не тільки відвідування курортного парку, але і безліч інших красивих місць. Вразить своєю красою відпочивальників будівлю місцевої філармонії. Ця будівля являє собою пам'ятник архітектури і датується початків позаминулого століття. Зовні будівля нагадує красивий середньовічний замок, який доповнений рисами, більш характерними для стилю неоренесансу. У філармонії постійно працюють два зали, Малий носить ім'я А.Н. Скрябіна, а Великий - В.І. Сафонова. Тут же розташований і місцевий музей музичної культури. Від філармонії можна прогулятися по дорозі, вимощеній каменем, яка прикрашена витонченими ліхтарями і квітковими клумбами. Під час такої прогулянки можна перекусити в одному з численних кафе. Вартість обіду відрізняється своєю демократичністю.

Музеї міста

Інший унікальною рисою цього міста стає те, що тут свого часу насолоджувалися відпочинком такі великі люди, як Лев Миколайович Толстой, Олександр Сергійович Пушкін, Антон Павлович Чехов, С.В. Рахманінов, Ф.І. Шаляпін, а також безліч інших. Не дивно, що тут так високо розвинена культура. Якщо вас цікавить, як відпочити в Кисловодську і насолодитися місцевою культурою, то до ваших послуг буду представлені відразу кілька музеїв. Приміром, меморіальна садиба Ярошенко. Тут бажаючі зможуть насолодитися найбагатших колекцією картин, які створюють просто унікальну атмосферу. Цю садиби художник викупив ще наприкінці позаминулого століття, облаштувавши в ній свій будинок. Спочатку ця садиба називалася "Білої віллою", ставши практично відразу центром місцевого культурного життя. Це місце відвідували такі знамениті люди, як Шаляпін, Рахманінов і Рєпін.

Для довідки! Примітно, що у великого співака також була в цьому місті дачу, яка стала місцевим музеєм. Але, на відміну від Ярошенко, співак не будував собі будинок, а просто іноді зупинявся тут на час.

Сьогодні музей музичної культури міста налічує понад 10 тисяч експонатів, які пов'язані з діячами культури і мистецтва, свого часу зупинялися тут. Керівництво музею проводить регулярні театральні суботи, які являють собою творчі зустрічі з багатьма цікавими людьми.

Місцева природа

Окремої уваги в питанні, де відпочити в Кисловодську, заслуговує момент милування місцевою природою. Бажаючі зможуть насолодитися захоплюючими екскурсіями по різних куточках Кавказької землі. Улюбленим місцем відпочинку туристів стала гора Кільце. Це назву вона отримала завдяки особливостям місцевих вітрів, які проробили в ній отвір. Тим, хто побажає піднятися на неї, відкриються краєвиди міста.

Враховуючи те, що індустрія туризму в місті розвивається стрімкими темпами, сьогодні всі охочі зможуть на час відпочинку оселитися в численні готелі Кисловодська. Відпочинок тут запам'ятається вам на все життя.