Щоб повністю зрозуміти себе, часом варто просто визначити тип особистості, що належить вам. Хто ви такий, ніж вам варто цікавитися, з ким спілкуватися? Все це може розповісти те, хто ви насправді, на підсвідомому рівні. Звичайно, одним щастить більше, і вони спочатку розуміють себе, свої бажання, цілі, знаходять захоплення по душе.А ось іншим пощастило менше, щоб зрозуміти себе, їм потрібно дізнатися, як визначити тип особистості, виявити конкретно свій тип і познайомитися з ним. Завдяки цьому можна підкреслити багато цікавого про себе, зрозуміти, чому поруч з вами відбуваються ті чи інші речі. Наприклад, явно песимістичний людина, може вважати себе реалістом і не здогадуватися, що негативом навколо здається будь-яка дрібниця.

Як визначити тип особистості за Гіппократом.

Гіппократ виявив якусь закономірність між людьми, їх схожість і навіть повний збіг за темпераментом. Про ці типи особистості знають у всьому світі, це найпопулярніше поділ людей:

1. Меланхолік. Ці люди дуже ранимі, погано переживають невдачі в житті, при цьому вони зовні, ніби неактивні зовсім. Такі особистості часто засмучуються через дрібниці, вважають, що їх не помічають люди. Все може змінити напористість і активність, яку можна виробити з часом.

2. Сангвінік. Ці люди дуже активні і рухливі, вони живі, навіть коли необхідно працювати сидячи за столом. Невдачі переносять з легкістю, ніби так і було задумано. Вони хороші працівники, відмінно розмовляють, можуть швидко знайти тему для розмови і зацікавити. Найчастіше оптимістично налаштовані, але емоції можуть різко змінюватися - це практично розважливі люди для високих посад, куди і варто прагнути.

3. Холерик. Ці люди складні: вони швидкі й активні, але настільки різання в усьому, що можуть різко все покидати і відмовитися від завдання, впадати в паніку або гнів.


Це ті, хто яскраво переживає все навколо, для кого основа - емоції та пов'язані з ними гучність мови, запал, міміка і жести. Необхідно намагатися стримувати свої емоції, краще почати це з раннього віку.

4. Флегматик. Ці люди не просто повільні й спокійні, вони буквально незворушні, рідко можна зрозуміти засмучені вони чи задоволені. Найкраще працюють з однією і тією ж інформацією або діяльністю, їм важкі зміни. Якщо заохочувати свою млявість, можна заснути як черепашка, коли йде в сплячку. Тому необхідно наповнювати життя емоціями, активним спортом.

Як визначити тип особистості за Юнгом.

Про психолога з Німеччини Карлі Юнге чули багато хто. Саме він виділив найкоротшу класифікацію типів особистості. Якби його запитали сьогодні, як визначити тип особистості, він би не змінив свого рішення і сказав би знову і знову, що люди діляться на:

1. Інтровертів. Цих людей можна описати як закритих і замкнутих в собі, вони щиро переживають ситуації навколо, свої невдачі і не "пускають в душу" майже нікого. Друзів, як ви розумієте, трохи близько 1-3, та й ті не завжди знають, що діється в голові і в серці інтроверта. Інтроверти впевнені, що їх внутрішнє відчуття ніколи не підводить, тому йдуть по будь-якому шляху, який відчувається правильним;

2. Екстравертів. Це повна протилежність інтроверта. Люди-екстраверти активні і товариські, вони діляться секретами легко, і так само легко їх приймають. Часто подорожують, люблять відвідувати нові місця, де можна знайти нових знайомих. Вони зовсім не думають про здоров'я та інших проблемах, які можуть маячити на горизонті.

Звичайно, рамки жорсткі, але по ним вже можна відразу зрозуміти до якого типу особистості ставитеся ви чи ваші знайомі.