У наш час загального достатку будь тісто можна придбати в замороженому вигляді. Проте ніякої напівфабрикат промислового виготовлення не зможе зрівнятися з блюдом, повністю приготованим своїми руками на домашній кухні. До таких продуктів належить і листкове тісто, яке буває двох типів: прісне і дріжджове. Як приготувати листкове тісто? Це процес клопіткий і непростий, що вимагає певних навичок і деяких теоретичних знань.

Як замісити і розкачати листкове дріжджове тісто

Готове дріжджове тісто треба охолодити до температури, при якій на ньому не буде плавитися масло. Його треба розкачати в пласт, товщина якого дорівнює близько 5 мм. Пласт умовно поділяють на три частини. На середню частину кладуть розтоплене густе масло, накривають лівою частиною, на яку також кладуть масло і накривають правим вільним краєм пласта. Отриману закачування потрібно посипати борошном і розкачати до отримання пласта товщиною в 1,5 см. З пласта борошно потрібно зчистити і розкачати пласт, склавши його попередньо в чотири шари. Цю процедуру потрібно кілька разів повторити. Дріжджове тісто має налічувати близько 24 - 32 шарів. Тісто потрібно перешаровуються при температурі приблизно 180С. Розкачане тісто потрібно покласти в холодильник. Для підвищення шаруватості в масло можна додати цукор. Отримане дріжджове листкове тісто виходить набагато м'якше, ніж прісне.

Як приготувати листкове прісне тісто

Для приготування тіста у воду додають лимонну кислоту, сіль, а потім всипають туди просіяне борошно. Замішується тісто до тих пір, поки не вийде однорідна консистенція, і воно не перестане прилипати до рук. У тісто можна вмішати близько двох ложок олії і залишити його на півгодини в холодному місці, накривши серветкою або харчовою плівкою. Після цього воно буде краще розкочуватися.

Для отримання шарів, в центр розкотив в ласт тесту кладуть масло, яке не повинно бути ні занадто твердим, ні занадто рідким.


Масло потрібно з усіх боків накрити вільними краями і розкачати. Прямокутник складається втричі, а потім навпіл. Витримане в холодильнику тісто кладуть на стіл так, щоб відкриті краї пласта знаходилися ліворуч і праворуч від вас. Розкотивши тісто від себе, потрібно розгорнути його на 900 і знову розкачати.

Цей процес повторюють близько п'яти разів, щоразу ставлячи тісто в холодильник для запобігання злипання шарів. Щоразу перед розкочуванням тесту потрібно ретельно змітати борошно, щоб готовий виріб не вийшло жорстким і не кришилося. Після закінчення приготування листкове тісто має витримуватися при температурі 100С не менше години. Охолоджене тісто краще розкочується і не прилипає до поверхні.

Тонкощі приготування листкового тіста

Перед тим, як приготувати листкове тісто, вивчіть всі секрети, завдяки яким тісто буде просто бездоганним:

  1. При приготуванні тіста потрібно застосовувати гострі ножі і виїмки. Тупі леза приминають краю, що може стати причиною поганого підйому тесту.
  2. Краї виробів м'яти пальцями не рекомендується, оскільки це може призвести до пориву шарів.
  3. Перед приготуванням тісто має бути добре охолодженим, щоб масло не встигло витекти до того, як виріб підніметься.
  4. Щоб тісто при випічці не покриває бульбашками і мало рівну поверхню його потрібно проколоти виделкою або кінцем гострого ножа.
  5. Для хорошої випічки листкового фруктового пирога потрібно зробити кілька проколів нижнього пласта.
  6. Вироби, що готуються з листкового тіста, кладуть на сухий лист і печуть при температурі близько 2400С. Якщо тісто піч при зниженій температурі - масло витече до підняття коржа, а якщо при занадто високою - відразу схопиться і буде жорстким зверху і непропеченим всередині.

З листкового тіста готують безліч смачних десертів, які гідно прикрасять будь-який святковий стіл.