ІКСОРА (Ixora) належить до сімейства маренових. Батьківщиною її є Індія. Вона являє собою гарний високий кущ (до 1,5 метрів) з шкірястими блискучими листям. Яскраво-червоні квіти з'являються на кінцях пагонів влітку. Квіти зібрані в зонтичні суцвіття. У гібридів квіти бувають світло-оранжеві, темно-оранжеві, лососева-червоні, суцвіття на них з'являються наприкінці весни. Іксора цвіте до самої осені.
РОЗМІЩЕННЯ. Іксора воліє тепле і світле або напівтінисте місце, вологе повітря. Температура грунту протягом усього року повинна подорожувати на рівні 20 градусів.
ДОГЛЯД. Влітку ІКСОРА слід поливати помірно, теплою м'якою водою, щоб не допустити підсихання земляної грудки, крім того, їй потрібно часте обприскування.


Взимку полив треба обмежити. З березня і до кінця літа ІКСОРА підгодовують рідким добривом для квітів два рази на місяць. Восени, після цвітіння, пагони обрізають. Навесні, при необхідності, рослину пересаджують в горщик більшого розміру.
Шкідників і хвороб. Основним шкідником для ІКСОРА є щитівка, а від занадто жорсткою або холодної води на рослині може розвинутися хлороз.
РОЗМНОЖЕННЯ. Якщо підтримувати температуру субстрату вище 25 градусів, то розмноження можливо верхівковими живцями.