Протягом багатьох років вчені стверджували про те, що ідеальна тривалість сну людини має становити сім-вісім годин. Саме такий часовий проміжок вважався необхідним людському організму для його повного відновлення.

Тепер же на так званому "сонному" горизонті замаячили дещо інші цифри. Учені з Каліфорнійського університету міста Сан-Дієго оприлюднили наступну інформацію: оптимальна тривалість сну здорової людини повинна становити від п'яти до шести з половиною годин.

Такий вердикт учених став можливим завдяки результатам наукового експерименту, проведеного ними протягом 14 років . Суть проекту полягала в наступному: 450 добровольців, які перебували у віковій категорії від 50 до 81 року, відповідали на питання, що стосуються звичок і особливостей їх нічного життя.


Крім того, фахівці проводили моніторинг серцевої діяльності учасників під час сну на рівні їх пульсу.

І що в результаті? Виявилося, що найбільша тривалість життя була виявлена у тих жінок, які присвячують нічному сну від 5 до 6,5 годин. Таким чином виходить, що менший за часом проміжок сну сприяє збільшенню життя людини.

До слова, вчені не відносять отримані ними дані до такого стану людського тіла і розуму, як безсоння. Безсонням вони закликають вважати той проміжок часу, тривалість якого менше п'яти годин. Саме в тому випадку сон вважається неповноцінним і шкідливим для здоров'я, провокує підвищення артеріального тиску і збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.