Ви ж не раз бачили, як батько вимагає у дитини: "Не роби цього!" - А дитина, почувши, продовжує робити заборонене, бігати, галасувати? Батько злиться, а він мовби не чує або не хоче чути навмисне. Можливо, Ви й самі бували таким батьком? І теж повторювали ці слова - зло, знущаєшся, може, й ударили в запалі?

Але подумайте - кого можна звинуватити в тому, поведінка дитини не відповідає "правильному"? Ви його виховали, дали йому зразок поведінки, "можна" і "не можна", саме Ви маєте на нього і його поведінка найбільш сильний вплив, хіба не так. Не поспішайте сердитися на малюка. Краще постарайтеся скорегувати свої дії так, щоб він отримав найбільш вірний напрям. Дитяча психологія куди більш безпосередня, ніж доросла, його реакції сьогохвилинних. Тому важливі не стільки слова, скільки посил, інтонації, образи. Найімовірніше, дитина запам'ятає тільки останній переданий Вами образ, і саме він стане орієнтиром до дії.

Так само слід пам'ятати, що заперечення не дає чіткого посилу, і через це може мати навіть зворотну дію - дитина , розуміючи заборону, але не знаючи, чим його можна замінити, зробить єдине, що йому сказано.


У вимозі "не роби" поняття "роби" - єдиний посил, і саме він, швидше за все, буде прийнятий дитячою свідомістю до виконання. Знаючи про це, постарайтеся не забороняти невірні дії, а підказувати вірні: замість "не кричи" не так вже складно сказати "говори, будь ласка, тихіше", замість "не біжи" - "йди спокійно". Так само не забувайте звертатися до дитини по імені - це додатково сконцентрує його увагу на Ваших словах, зв'яже його усвідомлення себе з тим, що потрібно зробити.

Крім того, Ваша поведінка - так само один з головних зразків для наслідування. Якщо головний спосіб домогтися слухняності для Вас - підвищення голосу, то що дивного в тому, що дитина, яка не усвідомлено копіюючи стереотипи батька, спробує плачем домогтися покупки солодощі або іграшки? А якщо Ви будете розмовляти спокійно, але твердо й аргументовано, то рано чи пізно досягнете саме того дії, якого хочете.

Ну і останнє правило - будьте терпимі. Хто вчинить правильно і стане зразком, якщо не Ви?