Джерело статті

У деяких людей на тілі з'являються червоні крапки. У медицині таке новоутворення називають ангіомою (доброякісна пухлина з кровоносних судин). На сьогоднішній день не відомі точні причини виникнення червоних крапок.

Діагностувати ангіому легко - якщо на неї натиснути, вона побіліє. Після припинення тиску ангіома знову стає рожевого або червоного кольору.

Червоні точки на тілі ще називають родимками, частіше вони з'являються у дітей і з часом зникають. У дорослих людей червоні освіти мають форму великих родимок, які випирають над шкірним покривом. Вони можуть бути в одному числі чи у великій кількості. В останньому випадку червоні освіти можуть свідчити про алергію. Причиною алергічної реакції може бути продукт харчування, ліки, рослина, косметичне або хімічний засіб. Деякі лікарі припускають, що причиною червоних крапок є хвороби шлунково-кишкового тракту. Також причиною може стати недостатня кількість вітаміну С в організмі.

Червоні крапки з'являються на різних шкірних шарах: на венозній, артеріальній або капілярному ділянці кровоносної системи. Капілярні кровоносні області є найпоширенішими місцями для освіти ангиом. Визначити ангіоми, які утворюються з капілярних клітин, можна зовні: вони плоскі, мають рожевий або червоний колір, підносяться над шкірою.


Навколо ангіоми відходять промінчиками кровоносні судини. За зовнішній вигляд це утворення отримало назву зірчастої ангіоми. Розмір таких утворень не перевищує одного міліметра і найчастіше зустрічається після 35 років.

Пещеристая ангіома має більш велику форму, вона утворена з декількох червоних зерен. Існують і інші види ангиом, які розрізняють не тільки за зовнішнім виглядом, але і глибині розташування, за складом клітин в пухлинних тканинах. Вони можуть бути плоскими, у вигляді горошин, шишкоподібні або гіллясті.

Якщо виявлені червоні точки на тілі, це ще не привід для занепокоєння. Виникнення червоних крапок не представляє небезпеки для життя, а є лише косметичною проблемою. Тому фахівці не рекомендують їх видаляти. Вони не є захворюванням шкіри, і можуть бути викликані укусом комах або алергією. Для початку потрібно відвідати дерматолога з метою діагностики утворень і встановити причини виникнення цих точок. Це запобіжить появі нових утворень.

Якщо ангіома збільшується в розмірах, необхідно її видалити одним з методів: хірургічним шляхом, рентгенівським опроміненням, за допомогою лазера або припіканням вуглецевої кислотою. Фахівці також рекомендують видаляти червоні родимки за допомогою світлової або інфрачервоної коагуляції судин. Разом з видаленням необхідно пройти курс гормональної терапії.