Починаємо говорити про те, що повинен вміти дитина в 2 роки. Без сумніву, кожен окремо взятий період у житті дитини вкрай важливий, але цей вік має особливо велике значення. Фізична активність і загальна моторика розвивається досить стрімко. Малюк напевно вже навчився підніматися і спускатися по сходах, стрибати, бігати, марширувати, може навіть перекидатися. Він здатний надійно зберігати рівновагу, його не потрібно підтримувати за руку.

Дрібна моторика не менш важлива, вона стосується правильно координації руху рук і очей. Наприклад, на столі може лежати безліч кубиків, дитина обов'язково повинен вміти вибирати серед них той, який ви попросили принести. Також малюк без зусиль будує невеликі пірамідки, на 6 кубиків, які не повинні руйнуватися. Звідси поняття про координацію та рівновазі. Наступне корисна вправа - розрізання паперу однією рукою, коли малюк все робить самостійно.

Володіння лівою і правою руками, як вам напевно добре відомо, рідко розвивається рівномірно. Найчастіше є правші, рідше - лівші. Просто зверніть увагу на те, якими руками дитина воліє виконувати видані йому завдання. Зараз це лише індивідуальні переваги, остаточне визначення лівші-правші відбувається в п'ять років. Раніше лівшів перенавчали, тепер не треба нічого вимагати, оскільки негативних наслідків від цього не буває.

Розвитку дрібної моторики повинні допомагати батьки. Що вміє дитина в 2 роки? Володіє солідним словниковим запасом, може розмовляти з батьком на вільні теми. Якщо цього на належному рівні ще не сталося, слід звертати увагу саме на дрібну моторику, оскільки очевидний взаємозв'язок першого від другого.

Психологія малюка у віці двох років

База словникового запасу дитини тепер налічує від 130 до 200 слів, хоча буває й більше. Малюк здатний читати невеликі чотиривірші, з радістю розучувати нові, а також реагувати на прохання дорослих. Тепер ви можете частіше давати йому різні захоплюючі завдання, але не передбачають виконання більше трьох дій. Раніше дитина спілкувався з вами тільки короткими словами, тепер він цілком в змозі самостійно складати осмислені пропозиції.

Дослідницькі прагнення слід заохочувати. Наприклад, діти люблять ламати іграшки, розбирати їх на частини. Тут важлива виключно безпеку, щоб дитина випадково не проковтнула найдрібніші деталі, все інше - не має значення. Любить ламати? Нехай ламає, юний дослідник буде зацікавлений результатом.

З півтора до трьох років саме мова сприяє інтенсивному розвитку інтелекту дитини. Частіше спілкуйтеся з ним, вислухайте будь-які питання. Малята дуже цікаві, перші питання обов'язково з'являться, зачіпати вони будуть облаштування навколишнього простору. А що повинен вміти дитина до 2 років ще? Він зобов'язаний почати допомагати вам в будинку, прагнете доручати йому різні дрібні справи.

Бувають і мовчазні діти, які віддають перевагу практично ніяк не розмовляти. Тривоги батьків тут цілком очевидні, граматичні та синтаксичні особливості вимови важливо прищеплювати, навіть якщо малюк опирається цьому.


Побудова речень, правильність вимови окремо взятих звуків - все це важливо до трьох років. Якщо дитина не навчиться правильно вимовляти звуки, потім буде набагато важче, доведеться наймати логопеда, який займеться вирішенням даної проблеми.

Соціальна комунікація

Ось ще важливі моменти, все до розмови про те, що повинен вміти дитина до 2 років. Тепер спілкування з однолітками виходить на зовсім інший рівень. Самообслуговування також з'являється, малюк зуміє самостійно знаходити в будинку горщик, ходити в нього, прибирати за собою. Він починає зацікавлено одягатися, правильно приймати необхідні пози для цього, намагатися одягнутися самостійно. Швидше за все, у нього це поки виходити не буде, важлива лише зацікавленість.

Не всі діти люблять відкриті комунікації, деякі залишаються замкнутими, що не завжди стає причиною бити тривогу. Важливо зацікавити малюка. Є декілька корисних порад для цього. Наприклад, пропонуйте ігри, в яких потрібно дивитися на картинку і називати зображений на ній предмет. Якщо слова малюк не знає, скажіть його, дитина спробує повторити, а потім і запам'ятає.

Пам'ять розвивається аналогічними іграми, як і загальне мислення, усвідомлення свого внутрішнього "Я", своєї унікальності. Навчіть малюка є помилковою і виделкою, мити руки після походу на горщик, а також перед прийомом їжі. Чистити зуби сам він поки ще не зможе, але допомога дорослого цілком в змозі перетворитися на захоплюючу гру.

Кожне нове дію заманює ваше чадо, зацікавлює, покращує сприйняття всього світу в цілому. Саме така відповідь про те, що повинен вміти дитина в два роки.

Не надто квапте події. Деякі батьки намагаються вчити дитину рахувати і читати, поки цим може не займатися, зарано. Краще залишити настільки відповідальні справи на майбутнє, коли в малюка покращаться інтелектуальні здібності, з'являться бажання все пізнавати самостійно. Зараз обмежуйтеся регулярним читанням на ніч, слухайте красиві музичні твори.

Вмійте говорити "НІ!"

Тепер дитина прекрасно знає про всі свої бажання, в ньому прокидається справжній маніпулятор. Недарма психологи називають дітей кращими керівниками, оскільки важелі влади на батьків вони знаходять дуже швидко. Досить влаштує істерику в якийсь момент, коли хочеться купити ляльку, машинку, шоколадку. Чи не потурайте всім примхам, інакше діти будуть користуватися цим постійно. Інший раз можна всипати запотиличник, але краще практикувати словесні покарання.

Ні, жодних лайливих слів не використовуйте, просто наполегливо пояснюйте дитині, якими будуть наслідки його дій. Наприклад, якщо істерика не припиниться, то морозиво, яке лежить удома в холодильнику, він не отримає! Це діє набагато ефективніше тисячі інших слів, злих гримас, підвищень голосу. Діти дуже егоїстичні, набагато егоїстичніше дорослих, вони ніколи не підуть на ті дії, які ущемляють їх власні бажання.