Одним з найбільш популярних і затребуваних напрямків фітнесу є такий вид занять як пілатес (pilates). Творцем даної унікальної системи вправ є німець Йозеф Губерт Пілатес, який почав практикувати цей метод майже сотню років тому.

Пілатес являє собою певний комплекс вправ, при якому задіяним у процес тренування є все тіло, що дозволяє розвинути гнучкість і рухливість.

Дана методика має велике коло достоїнств, основними з яких є наступні:

 • даним видом тренування можна займатися людям з будь-яким рівнем фізичної підготовки , а також будь-якої статі і віку. Таке стає можливим завдяки тому, що процес тренування практично виключає можливість виникнення травматичних ситуацій;
 • заняття пілатесом, як ніякі інші з існуючих видів фізичного навантаження, зміцнюють м'язову тканину спини і преса, сприяють поліпшенню постави, значно збільшують гнучкість і рухливість суглобів, а також чудово розвивають координацію рухів. Причому виконувані вправи зачіпають область всіх м'язових тканин без винятку, навіть самих глибоких м'язів живота. Найприємніше в цьому - що всі спрямовані на досягнення цих цілей дії здійснюються плавно, м'яко і без силових надривів;
 • для жіночого організму такий вид тренування корисний подвійно, тому що крім усього іншого виконувані вправи сприяють хорошому розвитку м'язів малого таза. Грамотно опрацьовані внутрішні жіночі м'язи відмінно допомагають під час вагітності та пологів, а також надають профілактичну дію і ефект опору при різних жіночих захворюваннях;
 • методика пілатесу допомагає освоїти спеціальне дихання, яке управляє процесом кровопостачання мозку, покращує загальну циркуляцію крові в організмі.


  Правильно вибудуване дихання укупі з рухом, виробленим при виконанні вправ, - ось та основа, яка призводить до зміцнення м'язових тканин, а також до хорошого самопочуття і гармонії з навколишнім світом;

 • вправи за методикою Пілатеса особливо рекомендовані людям, перенесли різні травми в області хребта. Ця техніка включається до складу їх реабілітаційної програми.

Тренування за системою Пілатеса поділяються на такі види:

 • тренування на підлозі - як правило, всі вправи виконуються в сидячому або лежачому положенні на підлозі.
 • тренування зі спеціальним обладнанням - також виконуються на підлозі, найчастіше в положенні лежачи або стоячи. В якості обважнювачів використовуються допоміжні предмети - спеціальні мячі- "фітболи", пілатесние кільця, гумові амортизатори.
 • тренування на спеціальних тренажерах - опорна точка, на якій знаходиться займається під час виконання вправ, не має жорсткої та стабільної фіксації . Для того щоб утримати рівновагу, перебуваючи в такому положенні, людське тіло задіє в роботі велику групу м'язів.

Правила щодо освоєння техніки пілатесу свідчать про наступне:

 1. Зосередься! Думай про ті м'язи, які ти розвиваєш в даний момент!
 2. Дихай правильно! Дихання має виходити з області живота, не з грудей.
 3. Будь гранично уважний! Повністю концентруйся на тих вправах, які виконуєш!
 4. Чи не кількість, а якість! Всі вправи повинні виконуватися правильно і якісно.