Якщо ще зовсім недавно жіночою половиною житла був будуар або кімната для рукоділля, то сьогодні представниці прекрасної статі все частіше замислюються про власному домашньому кабінеті.

Робочий простір потрібно творчим особистостям, молодим мамам, які суміщають професійні обов'язки з домашнім господарством, фрілансерам і бізнес-вумен, які не забувають своїх робочих обов'язках навіть у вихідні.

І якщо ви в їх числі, значить, прийшов час продумати дизайн інтер'єру і вибрати меблі для власного домашнього кабінету.

Світло і колір. Для кабінету досить самої маленької кімнати в домі, проте бажано, щоб у ній було хоча б одне вікно - воно нейтралізує давить атмосферу тісного простору. Якщо в чоловічих володіннях часто панують темні, насичені тони натурального дерева, то жінкам психологи радять напівпрозорі або теплі відтінки стін - медовий, персиковий, лавандовий, теракотовий.

В якості підлогового покриття відмінно підійде світлий паркет, ламінат і м'які пухнасті килими на кілька тонів темніше стін. І якщо кілька років тому стіни домашнього кабінету витримувалися в сірих, зеленуватих і бежевих відтінках для того, щоб створити контраст з житловими кімнатами, то тепер він повинен гармонійно вписуватися в дизайн інтер'єру всієї квартири. До того ж, на думку дизайнерів і психологів, жінки особливо сприйнятливі до неформальної, але затишній атмосфері робочого кабінету.

Вибір меблів.


Мінімальний набір для кабінету - це письмовий стіл з кріслом, він може доповнюватися залежно від професії його мешканки. Так, якщо до вас будуть часто приходити відвідувачі, можна передбачити приставку для переговорів або окрему "гостьову зону" з пари крісел або кутового дивана зі зручним столиком.

Якщо ж робота пов'язана з великим обсягом документації, зберігати її простіше всього в закритих стелажах. При цьому уникайте масивних, приосадкуватих конструкцій - прості правильні форми, лаконічні лінії і відтінки світлого дерева не будуть "з'їдати" простір і допоможуть цілком зосередитися на роботі.

Елементи декору. При всій своєї функціональності, меблі в жіночому кабінеті обов'язково повинна бути красивою і елегантною. Тому вибирайте моделі з витонченою, що імітує латунь і мідь фурнітурою, дерев'яними інкрустаціями, різьбленими елементами. Пом'якшити занадто сухий і офіційний дизайн інтер'єру можна і за допомогою всіляких дрібничок - підлогових ваз і статуеток, живих квітів та ікебани, картин та колажів сімейних фотографій. До того ж, замінюючи і переставляючи такі предмети декору можна динамічно "оновлювати" атмосферу і настрій вашого домашнього офісу.