http://relax./

Трир - одна стародавніх чотирьох столиць Римської імперії, один з найдавніших міст Європи і найстаріший християнський місто Німеччини.

Довгий час він навіть носив титул "святого міста". Один за іншим тут правили шість римських імператорів, але свого вищого розквіту місто досягло при Діоклетіані, який, поділивши Римську імперію на 4 адміністративних частини, зробив Трір однією зі столиць.

Це звідси керував Галлією і Британією його співправитель Констанций Хлор, батько першого християнського імператора Костянтина, якого історія назвала Великим, а церква - Рівноапостольним і Святим. В Трірі знаходиться його тронний зал - унікальна і відмінно збереглася Базиліка Костянтина Великого. Вже в IV столітті місто налічував 80 тисяч жителів.

Багато пам'ятники римських часів мають статус всесвітньої культурної надбання. Багато років місто оспорює права старшинства, конкуруючи з самими Римом. Навіть на одному із стародавніх будинків викарбувано: "Ante Romam Treveris stetit annis mille Trecentis" (до Риму стояв Трір тисячу і триста років).

Сьогодні затишний і тихий німецьке містечко, безумовно, заслуговує відвідин. Правда, він залишає бажати кращого з точки зору тих, хто за традицією продовжує вважати всіх німців зразком акуратності і охайності.


Туристів тут мало навіть у серпні, в розпал сезону.

Трір - невеликий, зручний для пішохідних прогулянок. Та й усі його визначні пам'ятки розташовані компактно, що теж зручно.

Стандартний туристичний маршрут починається у "візитної картки" міста - легендарних Черних Воріт "(Porta Nigra), світлі камені яких дійсно почорніли під дією негоди і вітрів.

Вони являють собою потужний і громіздке, як сам Рим, оборонна споруда, що збереглася останнім з чотирьох укріплень того, що колись було стіною міста. А збереглися Ворота завдяки християнської церкви, влаштованої в їх башті в ХI столітті.

Тут в 1035 Святий Симеон, Затворник Трірський, наказав себе замурувати і помер у північній вежі Черних Воріт.

Потім, в 1041 архієпископ Трірський Поппо почав перебудову Черних Воріт з могилою Симеона в подвійну церква, служби в якої не переривалися протягом 750 років. Про ці далекі часи нагадують великі барельєфи західної вежі Воріт, на яких зображені різні святі.

Також з римських пам'яток в Трірі збереглися міні-амфітеатр і руїни древніх терм. Загалом, "Рим в мініатюрі".