Вода є важливим складовим компонентом людського організму. Саме брак надходження води в організм може призводити до порушення обмінних процесів.

Загальний об'єм води в організмі постійно змінюється, і чим менша дитина, тим більше в його організмі знаходиться води. У новонароджених дітей вода становить 80% маси всього тіла, у віці одного року - 66% маси, у дорослої людини - 60%.

За рахунок того що придатне людина втрачає вологу при диханні, через шкіру і нирки, тому потреба у поповненні запасу рідини зберігається у людини завжди.

Обмін рідиною у дитини може бути кілька утрудненим і напруженим. Пов'язаний цей процес з тим, що у грудних дітей ще незрілої є багато систем і органи, в тому числі і нирки.

Тому у них існує схильність до надмірної втрати рідини, а також і мінеральних солей. Особливо велику небезпеку для дитини представляє в зв'язку з цим перегрівання організму, захворювання, пов'язані з жаром, пронос, блювота.

Стан водно-сольового балансу малюка і ступінь ризику його порушення значною мірою залежить від характеру згодовування дитини.

У цьому відношенні грудне вигодовування дитини є оптимальним для того, щоб підтримувати в його організмі водно-сольовий баланс.


Тому, при грудному вигодовуванні дитина в перші кілька місяців життя може і не потребувати додаткового пиття.

При штучному вигодовуванні, особливо із застосуванням неадаптованих молочних сумішей, в організмі малюка починає утворюватися значно більшу кількість шлаків.

Для виведення шлаків організму потрібно більшу кількість води, ніж її надходить в організм з їжею, тому дитини, що знаходиться на грудному вигодовуванні обов'язково слід додатково поїти водою.

Після введення прикорму дитячий організм потребує додаткового пиття в вигляді чаю, соку, компоту. Потребу в кількості рідини у всіх дітей різна, вона може варіюватися від 50 до 200 мл.

Рідина обов'язково слід нормувати, розбиваючи на порції і даючи її між прийомами їжі. Цукор також небажано додавати в питво дитині, оскільки він підвищує ризик розвитку карієсу.