Привабливість людини багато в чому зобов'язана приємною усмішкою. Рівні білі зуби - це елемент сучасної культури, символ здоров'я та успіху. Для багатьох людей еталоном чудових зубів служать фотографії усміхнених знаменитостей в гламурних журналах. В незалежності від віку і статі вони просто таки засліплюють білизною своїх зубів.

Можна позаздрити людині, від народження має чудові білі зуби. Але, на жаль, природа далеко не всіх нагородила таким подарунком. Тому вирішити цю проблему, з мінімальними витратами, дозволяє відбілювання зубів.
Значний і тривалий відбілюючий ефект можуть дати тільки професійні методи відбілювання зубів, які проводяться за безпосередньої участі стоматолога.
Показання до проведення професійного відбілювання:

• зміна кольору зубів, викликане різними причинами як зовнішнього, так і внутрішнього характеру (наприклад, фарбування нікотиновими смолами, кавою, міцним чаєм, хімічними барвниками, що входять до складу деяких продуктів);
• травма зуба;
• видалення нерва;
• порушення розвитку зуба.
В даний час в арсеналі стоматолога цілий ряд засобів для боротьби зі зміненим кольором зубів, який в медицині називається дісколоріта.

Вибір методу відбілювання зубів рекомендується проводити спільно з лікуючим лікарем після ретельного огляду зубів і порожнини рота. Лікар підбере оптимальний індивідуальний метод відбілювання з урахуванням конкретної ситуації. Потрібно враховувати: вибілюються тільки власні зуби! Пломби, вініри, керамічні коронки мають абсолютно іншу структуру і відбілюючі технології на них не діють.

Основні види професійного відбілювання зубів - це домашнє і кабінетне.

Домашнє відбілювання зубів передбачає носіння спеціальних кап, які заповнені відбілюючим гелем. Капи можуть бути індивідуальними або універсальними.

Індивідуальні капи, виготовлені по відбитках з зубних рядів пацієнта, ідеально фіксуються в роті, максимально точно відповідають розмірам зубів і при заповненні відбілюючим гелем працюють тільки на зубах, на ясна гель не потрапляє.


Такі капи можливо використовувати декілька років. Універсальні капи, що мають здатність згинатися за формою зубної дуги, вже містять необхідну порцію гелю, не вимагають зняття зліпків і є одноразовими. Зазвичай носіння капп займає 2-3 тижні. Можливо як денне, так і нічний відбілювання зубів. Зазвичай перші ознаки початку відбілювання з'являються на 4-5 день і поступово посилюються. Для досягнення хорошого результату і його закріплення необхідно провести повний курс відбілювання зубів, призначений лікарем.

Проведення домашнього відбілювання зубів вимагає виключення куріння, харчових і хімічних барвників, що містяться в продуктах харчування і напоях: міцному чаї, кава, червоному вині, коле, томатній пасті, соєвому соусі, червоних ягодах, буряках та ін.

Ефект після проведення домашнього відбілювання зубів значний і зберігається протягом декількох років. Однак рекомендується періодично проводити короткі підтримуючі курси - це 3-4 сеансу кожні 6 місяців. Подібне підтримує відбілювання зубів дозволяє виключати навіть незначний повернення кольору протягом досить тривалого періоду.

Кабінетне відбілювання зубів виконується в стоматологічному кріслі під безпосереднім контролем лікаря і займає, як правило, 1-2 години. У ряді випадків для досягнення ефективного відбілювання потрібно провести 2-3 подібні процедури. Іноді кабінетні сеанси проводяться як стартові і поєднуються з домашніми курсами.

Перевагою кабінетного (клінічного) відбілювання зубів є швидкість проведення процедури.

У процесі як домашнього, так і кабінетного відбілювання можлива поява чутливості зубів і ясен. Ці явища безслідно проходять на наступний день після процедури.
Сьогодні відбілювання зубів все частіше виступає на перше місце в плані естетичної реабілітації порожнини рота. Прекрасні результати дає поєднання відбілювання з реставрації зубів, вкладками, винирами і будь-яким видом протезування.