Регулярно відвідуєте фітнес, а целюліт не проходить? Схудли, а апельсинова кірка стала лише помітніше? Чи можна прийняти екстрені заходи, щоб не засмучуватися при поході на пляж? Про те, наскільки швидко можна позбутися целюліту і як краще це зробити розкажуть лікарі центру краси "Дворянська Садиба".

Важливо розуміти, що надлишкової ваги, локальні жирові відкладення, целюліт, в'яла шкіра і недостатній тонус м'язів - це все різні проблеми і коригувати їх потрібно по-різному. Якщо Ви просто повна, то доцільно сісти на дієту і зайнятися спортом. Якщо ж у Вас надлишок жиру відкладається тільки в певних зонах, то звичайне схуднення Вам навряд чи допоможе.

Найчастіше "локальний" жир йде рука об руку з целюлітом, тобто такий жир має принципово іншу якість і структуру, ніж нормальна здорова жирова тканина. У деяких жінок, навпаки, целюліт проявляється при різкій і великої втрати ваги. А у третьому - целюліт утворюється без видимих причин і починає наростати.

Що ж відбувається з жировою тканиною в таких, здавалося б, різних випадках?

При целюліті жирових клітин не стає більше, просто в силу певних причин вони починають збільшуватися в розмірі - "товстіти". Таким "розповніла" клітинам вже не вистачає місця в жировій часточці, в яку вони укладені, і вони починають її розтягувати. При цьому відбувається здавлювання кровоносних судин, порушується лімфоток, тобто відтік шлаків з жирової тканини. Колагенові волокна, що з'єднують жирову тканину зі шкірою і м'язами і виконують для неї роль каркасної сітки, намагаючись утримати наростаючі обсяги жиру, розтягуються і втрачають еластичність (дубеют). Жир, як піднялося тісто, намагаючись знайти вихід, виступає горбиками з-під шкіри. А далі, клінічна картина целюліту складається в залежності від віку, анатомічних і генетичних особливостей жінки.

Прийнято розрізняти:

- фіброзний (твердий) целюліт, що виникає в основних у молодих тренованих жінок. Він проявляється у вигляді щільних, підшкірних вузликів або бляшок.
- Адіпозних (м'який, млявий) целюліт. Виникає, як правило, у дорослих жінок з мало накоченими м'язами і в'ялою шкірою.
- Набряклий целюліт часто супроводжується набряками нижніх кінцівок і видимої сіткою кровоносних судин
- змішана форма целюліту

За ступенем вираженості прийнято поділяти целюліт на 4 стадії. І, якщо перші дві є нормою для половозрелой жінки, то 3 і особливо 4 - це вже не просто косметичний недолік, це медична проблема і свідчення певних порушень в організмі. Невипадково, американські медики називають целюліт "біллетов в один кінець".

Чому виникає целюліт? Причин тому багато:

- Вплив жіночого гормону естрогену
- Порушення обміну речовин, зокрема функції щитовидної залози
- Нездоровий спосіб життя, шкідливі звички і неблагополучна екологія
- Спадковість і, навіть національна приналежність

Целюліт - це непростий стан на межі норми і патології.


Вже на рівні другої стадії, коли відбулися певні зміни в підшкірно жировій клітковині, розраховувати на повне позбавлення від його проявів виключно в домашніх умовах - нерозумно.

Домашні засоби від целюліту краще використовувати в як підмогу до основного лікування. Тому, якщо Ви вже зіткнулися з неприємною проблемою, найкраще звернутися до грамотним лікарям спеціалістам. На сторінках нашого сайту Ви можете побачити реальні фото-докази того, що струнку фігуру без целюліту можна мати в будь-якому віці.
Абсолютний лідер в боротьбі з целюлітом - це екстракорпоральна ударно-хвильова (AW) терапія. Подібний апарат невипадково стоїть вдома у Мадонни, а в Росії їм розташовують лічені клініки. Під впливом акустичної хвилі можливо безпечне лікування целюліту будь-якої форми і на будь-якій стадії.

Термоліфтінг - прекрасний засіб від м'якого целюліту. А в поєднанні з низькочастотним ультразвуком він дає ефект безопераційної ліпосакції без провисання шкіри.

Якщо Ви мало рухаєтеся, то на допомогу прийде поєднання механічного та вакуумного масажів з міостимуляцією м'язів. Така комбінація апаратних впливів носить назву ендермологія.

Іноді, для посиленого впливу на жирову тканину потрібно застосування процедури мезотерапії. Склад ін'єкцій так само підбирається в залежності від форми і симптомів в кожному конкретному випадку.

Ну, а тим, хто боїться уколів і не довіряє апаратам, може скористатися різноманітністю спа процедур, можливостями бальнеотерапії або походити на курс антицелюлітних масажів .

Є кілька правил, які просять дотримуватися наші лікарі в домашніх умовах:

- Харчування дробове, невеликими порціями, без легкозасвоюваних вуглеводів і тваринних жирів
- Заняття спортом бажані, але навантаження має поширюватися максимально рівномірно, щоб не виникало набряк нижніх кінцівок
- Питний режим передбачає не менше 2,5 літрів рідини в день
- Кава допустимо тільки зерновий (ні в якому разі не розчинний); газовані напої заборонені
- Бажано включити комплекси Omega 3-6-9, засвоюваний кальцій в поєднанні з магнієм і вітамін С

Вже після першого відвідування нашого центру більшість пацієнтів бачать помітне поліпшення картини Можна з упевненістю сказати, що, об'єднавши професіоналізм наших лікарів з твердим бажанням позбутися проблеми, розпал літа Ви точно зустрінете без целюліту.