Депресія залишається однією з головних проблем нашого суспільства. Фізично і психічно здорова людина раптом втрачає всякий інтерес до життя, стає уповільненим, безинициативность, швидко стомлюється. Все це призводить до різкого падіння продуктивності.

На сьогоднішній день важкі форми хронічної депресії лікуються за допомогою медикаментів. Однак, у цієї форми лікування існує маса недоліків. У препаратів, що використовуються для лікування депресивних розладів, маса протипоказань і побічних ефектів, та й допомагають вони далеко не всім.

Звичайно, можна зайнятися йогою, або спробувати відволіктися на якесь цікаве справа, або поїхати в подорож .. але такі методи годяться для тих, хто не всерйоз хворий депресією, а тільки посилається на неї, щоб виправдати свою бездіяльність. Для пацієнтів з хронічними депресивними розладами необхідні радикальні методи лікування.

Один з таких методів, схоже, відкрила група дослідників з Університету Торонто. Вчені цього Університету вже шостий рік працюють з людьми, страждаючими депресивними станами, насилу піддається медикаментозної терапії.

Дослідники імплантували в головний мозок своїх пацієнтів електроди.


Причому робилося це в тій частині мозку, яка відповідальна за емоції. Цей "емоційний" ділянка знаходиться поруч з перешийком поясної звивини.

Після імплантації електрода вчені стали пропускати через них слабкі імпульси електричного струму. Пацієнти перебували під постійним наглядом лікарів протягом 12 місяців. Експеримент проводився в клінічних умовах.

Результати обстеження учасників експерименту через рік показали, що у 12 з 20 з них настало поліпшення стану, а у сімох відбулося повне одужання. Для пацієнтів з трудноизлечимой формою депресії ці показники є вищими в порівнянні з медикаментозним лікуванням.

Поки мови про те, щоб поставити цей метод лікування депресії на потік, не йде. У планах у дослідників повторення експерименту з іншою групою добровольців.

Підготовлено відділом Здоров'я