Як відомо, завдяки пластичної хірургії можна до невпізнанності змінити зовнішність. Але одночасно відбуваються і психологічні зміни в особистості. До такого висновку не так давно прийшли фахівці.

Зараз американські психологи впевнені, що люди після пластики починають приділяти виняткову увагу своєю зміненою зовнішності. Але при цьому вони не розуміють, що особа залишається частиною їх особистості. Це можна сказати і про будь так званих несовершенствах, які людина намагається виправити за допомогою скальпеля хірурга.

Наприклад, форма губ або розмір очей допомагають людині психологічно виділити себе серед інших, але це також відбувається і на рівні підсвідомості. А коли ті унікальні відмінності після втручання пластичного хірурга зникають, то самовідчуттю людини наноситься непоправний збиток.


Багато хто починає відчувати себе "роз'єднаними" зі своїми власними особами.

"Відображення в дзеркалі людина сприймає як належне, - повідав психолог Вівіан Діллер. - Насправді цей зв'язок дуже глибока. Перед нами відображення не тільки обличчя, але і характеру людини. І якщо ви ріжете його скальпелем, то ваш характер неодмінно зміниться. І іноді, на жаль, не в кращий бік ".

Безліч пацієнтів пластичних хірургів бажають зробити операції для того, щоб стати схожими на улюблених акторів. На підсвідомому рівні це бажання перетворитися на іншу людину, яка живе безпроблемно і красиво, веде шикарне життя і виглядає приголомшливо. Але такого роду бажання - ознака проблем психологічних, а не естетичних.

Тим часом, існує дуже мало клінік, в яких пацієнтам дають пройти через консультації з психологами перед вчиненням пластичних операцій.