Діаманти і алмази по праву визнані найдорожчими і красивими дорогоцінними каменями, які коли-небудь були виявлені на нашій Планеті. Популярності їм додали певні фізичні властивості, такі як твердість. Крім того, підігрівали інтерес до цих камінцях ще й різні домисли і чутки, які тисячоліттями оточують алмази. Також багатьом невідомі доведені факти про діаманти і алмазах. Познайомимося з найцікавішими фактами цих коштовностей.
Перший факт - в давнину китайці використовували ці дорогоцінні камені в якість полірувального матеріалу для церемоніальних сокир
Сучасні люди слово "діамант або алмаз" асоціюють з ювелірними прикрасами. Так і є, ювеліри ніколи не відмовляться попрацювати з даним матеріалом. Але насправді більшість алмазів використовується для потреб промисловості.
Більше 4,5 тис. Років тому китайцям алмази служили в якості полірування для церемоніальних сокир. А сокири виготовлялися з корунду, який можна було обробляти виключно алмазами.
В останні сторіччя більше 75% видобутих діамантів (що складає порядком 100 млн. Карат) задіяно у промисловості.
Другий факт - діаманти не так рідко зустрічаються в природі , як це прийнято вважати
І насправді в природі не часто можна зустріти ідеальний діамант без дефектів.


У ході видобутку цього дорогоцінного матеріалу доводиться в прямому сенсі слова перелопачувати сотні тисяч тонн породи. Причому досить часто знайдені алмази зовсім не придатні для використання в ювелірній галузі. Наприклад, з 1-го млн. Алмазів лише один зустрінеться 1-каратний ідеальний камінчик. А 3-каратний алмаз можна зустріти відсів 15 млн. "Шлюбу".
Третій факт - алмаз - це не саме тверда речовина на Планеті
Зі шкільних років нас запевняли, що алмаз є самим твердим мінералом на Землі. У це складно повірити, але вже сьогодні це не так. Н. Дубровінська з ученими з Університету Гейдельберга в 2005 г створили речовину, яка на 11% перевищує твердість алмазу. Цьому матеріалу дали назву "гіпералмаз".
Четвертий факт - у Всесвіті алмази не так вже й рідкісні
Можливо, на нашій Планеті діаманти зустрічаються не дуже часто, а що з цього приводу нам скаже космос? У 2004 р астрономом Тревісом Меткальф був виявлений алмаз, вага якого перевищує 10 млн. Трильйонів. Погодьтеся, складно так одразу підрахувати нулі в цій цифрі. Цей матеріал не що інше як ядро згаслої зірки. В даний час його діаметр дорівнює 4 тис. Км. Розташований він в 55 світлових років від нашої Планети. Алмазу присвоїли ім'я "Люсі", на честь композиції Бітлів "Lucy in the Sky with Diamonds".