Парфуми є складним, вишуканим світом прекрасних загадкових ароматів, де присутні і свої фаворити, і легенди, не підвладні моді та часу. Духи - невидима одяг, ми її не бачимо, але відчуває кожною клітинкою свого тіла. Виключно професіонали здатні розібратися в нескінченній множині випускаються сьогодні парфумів. А прості споживачі, які бажають придбати популярні або перевірені часом духи, за допомогою можуть звернутися до рейтингів, які створюються регулярно і в яких присутні найвідоміші аромати. У цих рейтингах присутні аромати, які воліють топ-моделі, кіноактриси, популярні виконавиці та інші представниці прекрасної половини людства, на яких хочеться бути схожими.
Нещодавно в місті Великого Яблука не тільки склали власний хіт-парад вишуканих ароматів, а й створили величезну виставку, яка присвячується прославленим в роках шедеврів світової парфумерії. У вибірці брали участь аромати, випущені за останнє століття.
У Нью-Йорку музей парфумерії представляв Ч. Берр. Чандлер заявив, що більшість відібраних ароматів нам добре знайомі, але часто так буває, що ми абсолютно не уявляємо коли і ким вони були створені, абсолютно не знаємо їх історії і тільки знайомі з їх запахами.


Організатори заходу, якому дали назву "Мистецтво аромату", впевнені, що представлені духи біс сумніву заслуговують того, щоб опинитися в числі легендарних.
Кожен відвідувач свята духів був своєрідним представником журі, які оцінювали аромати, які не знайомлячись попередньо з їх виробниками і назвами. В результаті вдалося скласти список найбільш знакових і впізнаваних, на думку гостей музею, духів минулого століття.
Перше почесне місце зайняли парфуми під назвою "Jicky", виробництва Guerlain. Цей аромат виявився самим впізнанним. Історія "Jicky" налічує понад 120 років. На другому місці опинилися легендарні Шанель №5, які через вісім років відсвяткують свій столітній ювілей. Третю сходинку лідерів зайняв модний будинок Живанши зі своїм мегапопулярним ароматом "L'Interdit" історія цього парфуму налічує більше 55 років.