Під час виношування дитини жінка повинна правильно і збалансовано харчуватися і отримувати достатню кількість вітамінів. Думка з приводу прийому вітамінів розділяються. Деякі жінки вважають, що достатньо лише правильно і повноцінно харчуватися, що прийом полівітамінів не потрібен. Але лікарі стверджують, що навіть при самому збалансованому харчуванні жіночому організму недостатньо мінералів і вітамінів, тому для неї необхідний прийом додаткових полівітамінів.

Деякі вважають, що вживання полівітамінів може надалі розвинути у дитини різні алергічні реакції, але це думка помилкова. Це є генетичною спадковістю, якщо у мами чи інших родичів є схильність до алергії, то малюк теж легко піддасться алергічних реакцій.

Беручи полівітаміни, ви будете забезпечувати свою дитину необхідною кількістю речовин і мінералів, які потрібні для його правильного розвитку. Адже найпершим справою ви повинні піклуватися про здоров'я своєї майбутньої дитини.

Коли починати прийом полівітамінів під час вагітності?

Думки фахівців з цього приводу розходяться. Деякі вважають, що прийом вітамінів під час вагітності потрібно починати тільки на другому триместрі вагітності і на третьому. На 1 триместрі вагітності від прийому полівітамінів варто відмовитися. Так як плід ще дуже маленький і багато вітамінів йому не потрібно. Інші фахівці стверджують, що приймати полівітаміни потрібно вже в перші дні зачаття малюка, так як в перші тижні вагітності у дитини починають формуватися всі основні системи і органи.

Прийом вітамінів з моменту зачаття має свої плюси. Відомо, що в період вагітності на початкових стадіях в жіночому організмі відбуваються гормональні зміни. Так само вона відчуває токсикоз. Прийом полівітамінів допомагає впоратися жінці з цим і легше перенести дані зміни. Так само деякі жінки в перші місяці вагітності працюють, а прийом вітамінів допомагає їм впоратися з деякими навантаженнями. Але є й негативні сторони.

Прийом великої кількості полівітамінів і добавок може погано відобразитися на здоров'ї та самопочутті вагітної. Так що в літній період часу краще не приймати ніяких добавок. Потрібно їсти багато свіжих ягід, фруктів і овочів. У них багато корисних речовин. Перед прийомом полівітамінів потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Які вітаміни краще приймати вагітним?

Вагітним найчастіше лікарі призначають такі вітамінно-мінеральні комплекси і полівітаміни: Елівіт, Йодомарин, Прегнавит, Вітрум Пренатал, Магне В6, а так само залізовмісні препарати. Ельовіт і Прегнавит - це комплексні вітаміни, в яких знаходиться багато вітамінів і мінералів. Магне В6, Йодомарин і препарати, які містять залізо призначаються жінкам індивідуально в результаті показань. Найвідомішими і популярними є вітамінно-мінеральні комплекси "Вітрум Пренатал", "Ельовіт Пронаталь".

Серед багатьох полівітамінів ці препарати є найефективнішими і придатними за ціною.


До складу цих полівітамінів входять всі речовини, які рекомендують лікарі для прийому вагітним. Так само є "Вітрум Пренатал Форте", в його складі є йод, але не входить фолієва кислота. Це відрізняє його від звичайного вітрум, у складі якого йоду немає, а фолієвої кислоти багато.

Елівіт і Вітрум дуже великого розміру, це є недоліком даних вітамінів, так як його не дуже зручно ковтати. Серед вітчизняних полівітамінів є "Компливит Мама". У них порівняно низька ціна, але і за якістю вони так само нижче. У складі цих вітамінів немає йоду. Якщо в організмі багато йоду, то це можна віднести до плюсів застосування комплівіта. Але таке під час вагітності буває вкрай рідко. В основному в жіночому організмі під час виношування дитини спостерігається нестача йоду і його надходження необхідно для організму.

Іноді приймаючи Компливит, у жінок може виникати нудота або навіть блювота. У таких випадках потрібно припинити застосування препарату. Така реакція організму може бути і на інші полівітамінні комплекси. У складі комплівіта багато вітаміну А - 567,5 мкг. Це не добре, так як вітамін А у вигляді ретинолу ацетату краще не вживати, а саме в такому вигляді вітамін А перебувати в Комплівіт. Він негативним чином відображується на розвитку плоду, особливо на ранніх етапах розвитку.

Для нормального розвитку дитини і для гарного стану матері, вітамін А потрібен, але у вигляді бета-каротину, це про-вітамін А. Він безпечний у застосуванні і не викликає вад розвитку плоду. Беручи бета-каротин, передозування вітаміну А отримати не можна . З бета-каротину вітамін А виробляється в потрібних для організму кількостях, а залишки його виводяться з організму без жодної шкоди.

Так що при виборі вітамінів для вагітних слід звертати увагу на те, щоб в їх складі не було ретинолу ацетату, щоб замість нього був бета-каротин. Такому опису відповідає препарат "Алфавіт - Мамине здоров'я". Якщо все полівітаміни потрібно приймати по одній таблетці в день, то Алфавіт приймають по три таблетки на день. Речовини, які не сумісні один з одним, поділяються за різними таблеткам. До складу першої таблетки входить залізо, а так само мінерали і вітаміни, які сприяють засвоєнню заліза. Так само є речовина таурин, це органічна кислота, яка дуже корисна. У другій таблетці містяться антиоксиданти. Третя таблетка містить кальцій і всі речовини, які беруть участь у його засвоєнні.

Вітаміни можна приймати в будь-якому порядку, головне щоб всі три таблетки були прийняті в один день. Через те, що вітаміни розділені, вони добре засвоюються в організмі, так що вагітна отримає їх в достатній кількості. Алфавіт не має аналогів серед вітчизняних препаратів і найкраще підходить майбутнім мамам. Але його ціна висока. Жінкам, які працюють, може бути не дуже зручно приймати по три таблетки на день.

Вагітні, у яких залізодефіцитна анемія, потрібно приймати препарати, які містять залізо.