Вам знадобиться

 • Каустическая сода
 • Евкаліптове масло
 • Сухий крохмаль
 • Біла глина
 • Маргарин або вершкове масло
 • Солярка або бензин

Інструкція
 • .1

  Один з продуктів нафтопереробки зі звучною назвою мазут, відомий багатьом ще з шкільних часів. Особливо старанні в хімічних справах учні згадають, що в такому речовині містяться певні масла і нафтові смоли. Швидше за все, в більш тісному контакті з мазутом не зацікавлений ніхто, однак, пляма від цієї речовини легко отримати в транспорті або при пересуванні по стрічці ескалатора. В силу свого складу мазут практично не піддається дії звичайних і звичних засобів для прання, начебто порошків або гелів. Потрібного ефекту допоможуть домогтися розчинники нафтових продуктів. Перш ніж осягнути науку про те, як вивести пляму від мазуту, необхідно провести ревізію шафок, полиць, і антресолей, оскільки чарівну властивість розчинення нафти володіють деякі речовини, що застосовуються в побуті.

 • .2

  Біла глина, часто яка проживає в будинках у дівчат, що віддають перевагу домашні процедури для наведення краси, укупі зі звичайним сухим крохмалем, допомагають знищити пляма мазуту без організації масштабної прання. Всього-то й потрібно, що по чайній ложечці обох порошків перетворити в єдину суміш, доповнити її краплями скипидару з нашатирним спиртом, а після втерти таку масу в ненависне пляма. Проблема, пов'язана з тим, як видалити пляму від мазуту, буде вирішена одночасно з висиханням розчину; побачити результат можна буде після остаточної обробки місця колишнього плями щіткою. Для тих, хто переживає не тільки за чистоту, але і барвистість забрудненого мазутом матеріалу, непоганим виходом може виявитися автомобільне засіб.


  Такі продукти орієнтовані на видалення плям, що виникають на поверхні транспорту, а мазутні плями якраз нерідкий супутник автомобілів.

 • .3

  Звиклим користуватися пральними машинами, важливіше дізнатися, як відіпрати плями від мазуту . Це зовсім не така вже фантастична задача, досить лише грамотно підготувати забруднену тканину до прання. Можна роздобути в господарському магазині каустичну соду і організувати замочування з її участю, після чого відправити забруднений річ в повноцінну прання. Цікавий спосіб попереднього очищення, який передбачає застосування евкаліптової олії, багатьом припаде до смаку, або, вірніше сказати, по аромату. Алгоритм дій простий: змоченим в маслі евкаліпта ватним диском протирається забруднену ділянку аж до зникнення плями, після чого стандартним чином стирається вся річ.

 • .4

  У досвідченого автолюбителя питання, як відіпрати мазут , часто не виникає. Все тому, що у нього в зоні доступності завжди є самі головні вороги мазуту: солярка і бензин. Якщо змастити брудне від мазуту місце маргарином або вершковим маслом, а після просто протерти це пляма ватним диском, обробленим в паливі, солярці або бензині, то про неприємності можна дуже швидко забути. Правда, діяти потрібно швидко і оперативно просто тому, що обидва види палива схильні в найкоротші терміни випаровуватися. Уникнути випадкового виникнення плями від мазуту практично неможливо, проте виправити наслідки такого неприємного випадку в силах кожного; якщо не допомагають народні засоби, розумно буде звернутися за відповідною послугою в хімчистку.