Прочитавши цю невелику статтю, ви дізнаєтеся кілька способів усунення неприємного запаху з холодильника і те, як запобігти його появі.

Згадайте, як одного ранку, відкривши холодильник, в ніс ударив неприємний запах. Так, він вас пробудив, але це ненормально. І несподівано в голові виникає питання: як позбутися запаху в холодильнику? Це складна, але цілком вирішуване завдання. І почне з того, що розповімо, що потрібно робити, щоб запах не з'являвся.

Що робити, щоб неприємного запаху в холодильнику ніколи не було

Якщо ви тільки купили холодильник, то не поспішайте заповнювати його продуктами, спочатку помийте його нутрощі. Для цього зробіть слабкий розчин соди або розбавте у воді інше миючий засіб. Якщо нічого подібного не виявилося під рукою, можете додати у воду нашатирю або помити холодильник горілкою.

Після мийки залиште дверцята відкритими на кілька годин, щоб холодильник провітрити.

Якщо ви вже деякий час користуєтеся холодильником, але запаху ще немає, щоб він і не з'являвся, частіше його размораживайте і мийте.

Крім цього, всі продукти повинні зберігатися в добре закритій тарі, або загорнуті в пакети.

Як позбутися запаху в холодильнику

Насамперед його треба розморозити і помити (чим, ми розповіли вище). Особливу увагу приділіть зливного отвору, тому що це основне місце, де накопичується бруд. А далі можете скористатися одним з перерахованих способів.

1. Використовуйте побутову хімію

- Змочіть ганчірку в оцтовому розчині (вода і оцет мають бути в однакових пропорціях) і протріть всі нутрощі холодильника. Далі змочіть вату в оцтовому розчині, покладіть її в баночку, а баночку поставте в самий дальній кут - години на два. Це допоможе позбутися запаху остаточно.

- Після миття можна насипати соду в контейнер з кришкою з отворами. Якщо такого контейнера немає, можна поставити відкриту коробку і міняти її раз на три місяці.

- Після мийки натріть нутрощі холодильника нашатирним спиртом і залиште двері відкритими на весь день.

- Перете в порошок активоване вугілля, висипаєте його на блюдце, а блюдце ставите в холодильник на 7:00.


Вугілля вбере в себе всі запахи.

Також вугілля можна тримати в холодильнику постійно, якщо покласти його в контейнер з дірочками.

2. Використовуйте продукти харчування

- Після миття протріть нутрощі холодильника ганчіркою, змоченою у воді, змішаної з лимонним соком. Після наріжте лимон на часточки, викладіть їх на тарілці і тарілку поставте в холодильник. Лимон в холодильнику потрібно тримати не довше тижня, інакше він згниє і буде сам видавати неприємні запахи.

- Наріжте шматками чорний хліб і розкладіть його по блюдцем. Блюдець має бути стільки ж, скільки і полиць. Блюдця розставте по полицях, але при цьому холодильник повинен бути порожньою. Увімкніть його, і нехай хліб коштує в ньому близько 8-10 годин. Таким чином він вбере в себе всі запахи.

Якщо хліба не знайшлося, замість нього можна поставити рис.

- Після мийки натріть стінки холодильника зсередини часником або цибулею, а потім змийте його через 10-14 годин.

- Покладіть в холодильник на кілька годин базилік, куркуму, гвоздику, естрагон, корицю, селера, чебрець, шматочки сиру, апельсинові скоринки або тару з сіллю або цукром.

3. Поєднуйте побутову хімію з продуктами харчування

Для цього розріжте лимон на часточки. Зніміть м'якоть, а на шкірку насипте харчову соду. Все це розкладіть в холодильнику і поміняйте через тиждень.

4. Купуйте спеціальні засоби для усунення запаху з холодильника

У магазинах продаються спеціальні освіжувачі для холодильників. Вони працюють на батарейках. Є також кошти, які поглинають неприємний запах. Всі ці кошти треба використовувати так само після того, як холодильник буде вимитий.

На цьому все. Уж один із перерахованих способів вам точно допоможе.