Як сни впливають на наше життя?

Як сни впливають на наше життя?

Люди завжди вірили у значення снів, які як творіння, що виходять з нашого розуму, вважалися носіями прихованих істин чи вікон, щоб зазирнути у майбутні події. Недавні дослідження показують, що більшість населення все ще вірить у значення снів, і, більше того, вони мають велике значення для нашого повсякденного життя. Чому нам сняться воші дізнайтесь за цим посиланням https://vistiradio.com.ua/bachiti-uvi-sni-voshi-na-golovi/.

Нове дослідження показує, як сни впливають поведінка людей. Чи приведе сон, що показує аварію літака, до того, що ми не ввійдемо наступного дня на борт?

Може бути. Згідно з новим мультикультурним дослідженням, у якому взяли участь близько 1100 осіб з усього світу, мрії можуть вплинути на поведінку людей.

Дослідження показують, що люди з різних культур вважають, що сни – це вікно у внутрішній світ та розум, які можуть вплинути на нашу повсякденну діяльність.

“Більшість респондентів розуміють, що сни, ймовірно, не показують нам майбутнє, але ніщо не заважає їм знайти в них певні значення, навіть якщо вони неясні або дивні”, – сказав психолог Кері Моревідж, яка очолювала дослідження для: Abc.newsc / Getty Images

Результати, звичайно ж, нас не дивують, тому що навіть світ перших людей був зачарований світом снів, який іноді здавався таким же реальним, як той, що їх оточував. Але чи справді мрії мають значення? Вчені зазвичай відсували їх на задній план як форму «розумового феєрверку», але це змінилося наприкінці 19 століття. Коли Зигмунд Фрейд опублікував своє «Пояснення снів», він представив науку складному та дивному світу, що ховається у людському мозку.

Фрейд назвав мрії “королівським шляхом до несвідомого” і останні сто років вчені намагаються дослідити цей шлях. Сьогодні відомо, що мрії значимі та універсальні. Згідно з останніми дослідженнями, є сценарії сну, які з’являються майже у всіх культурах. Численні люди пережили їх, і це мрії, пов’язані з втечею та гонитвою, від яких неможливо втекти.

Цей універсальний сценарій означає, що людина відчуває загрозу або нагадує моменти, коли атака була реальною.

Проте тлумачення снів досі залишається заболоченою областю. Можливо, так буде завжди, але Моревідж, разом з Майклом Нортоном з Гарвардського університету та значною кількістю інших вчених, прагнув підштовхнути дослідження снів на зовсім інший шлях, бажаючи знати, чи справді сни впливають на нашу поведінку.

Дослідники провели загалом шість досліджень серед представників західної та східної цивілізацій (у США, Південній Кореї та Індії). У висновках говорилося, що люди надають значення снам, тому що вони приходять з розуму, а не ззовні, отже, вони містять приховані істини.

Як сни впливають на наше життя?

Ось деякі інші відкриття, які вони зробили:

більшість із 182 опитаних жителів Бостона сказали, що сни впливають на їхню поведінку протягом дня. 68% сказали, що сни також можуть передбачити майбутнє, у той час як у 63% з них принаймні одна мрія виявилася справжнім посланням. У висновках йдеться: «Респонденти частіше вказували, що мрія про катастрофу літака матиме більший вплив на їхнє рішення про пізніший політ, ніж на попередження уряду» .

Ще 300 людей було обстежено у Кембриджі. У тому числі ті, хто визнав теорію підсвідомості Фрейда, приділяли сновидінням набагато більше уваги, ніж, хто був її послідовником. Проте, було зазначено, що «незалежно від їхньої теорії про снах учасники вважали це важливішим, ніж думки, які вони відчували протягом свого неспання».

60 студентів-психологів з університету Рутгерса попросили вказати на п’ятирівневій шкалі їхню думку про існування Бога. Як виявили: “Не дивно, що віруючі оцінювали сни, в яких вони чули голос Бога, більше, ніж невіруючі” .

З дослідження дійшов чіткий висновок, що сни відіграють важливу роль діяльності багатьох людей. Оскільки вони приходять зсередини, вони містять «підказки», які ми можемо використовувати у повсякденному житті, або, принаймні, так думає багато хто з нас.

Цікаво, що дослідники також попереджали, що сни можуть вводити в оману і що люди, які вірять у їхнє значення, можуть вплинути на оцінку подій і зіставлення фактів.

Проте це лише мрії. Мало хто психологи сьогодні розглядають його як відкрите вікно в наш прихований внутрішній світ, так як воно не приписує цінності їхньої здатності передбачати майбутнє.

“Хоча сни, ймовірно, не є вікном у майбутнє, цілком можливо, що вони дають невидиме розуміння нашої повсякденної діяльності, що якимось чином може підтвердити загальні уявлення про них”, – резюмують автори.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *