Це метод розробив більше ста років тому Джозефом Пілатес. Являє собою комплекс фізичних вправ, спрямованих на оздоровлення всіх систем організму.
Пілатесом займаються в усьому світі близько 12 мільйонів осіб/shutterstock

Одними з головних достоїнств даної програми в тому, що займатися даним видом спорту можна як у фітнес-центрі, так і самостійно в домашніх умовах, що виконувати ці вправи можуть жінки у віці і з будь-яким рівнем фізичної підготовки. Отримання травм при виконанні цього комплексу зведено до мінімуму.

Жінкам заняття пілатесом особливо рекомендуються, оскільки розробляють внутрішні м'язи малого тазу, покращують кровообіг, дихальну і серцево-судинну системи. дозволяють займатися під час вагітності та після пологів, підтримуючи своє тіло у формі.

За допомогою пілатесу ви зможете зміцнити м'язи верхнього і нижнього преса, м'язи поперекового відділу хребта, поліпшити координацію, гнучкість, рухливість суглобів, опрацювати глибоко розташовані м'язи, які виявляються не задіяними при силових навантаженнях (аеробіці, шейпінгу та ін.).


Крім цього, пілатес є чудовою профілактикою розвитку остеопорозу.

Всі вправи виконуються повільно, плавно. Без різких рухів, вимагають зосередженості і контролю над технікою виконання.

На всьому протязі занять прес перебуває в напруженому стані, йому відводиться одна з головних ролей, оскільки вся енергія нашого тіла сконцентрована саме в ньому.

Під час тренування рекомендується стежити за поставою, і вже через кілька занять можна відчути, як спина стала рівною, а постава правильною.

Дихання має бути рівним, але не черевним або грудним, а спинним. Роблячи глибокий вдих, ви подумки заповнюєте киснем хребет і нижні відділи легень, видих повинен бути повільним. Необхідно при виконанні фізичних вправ навчитися концентруватися, з'єднувати моторну функцію з розумовою. Саме так способом вдасться досягти гармонії між духом і тілом.

Всі вправи виконується в точній послідовності. Одна вправа плавно переходить в інше, стаючи його початком. Рухи повинні бути точними, спрямованими не тільки на зміцнення м'язів, але і на їх витягування.