День весни або свято приходу весни традиційно відзначається 1 березня. Дізнайся його історію.
День весни відзначається 1 березня/

День весни ставиться до міжнародних свят і святкується щорічно 1 березня. Особливо шанують цей день в Білорусії, Болгарії, Румунії та Молдови.

Слід зазначити, що в Молдавії і Румунії день весни носить назву Мерцишор. 1 березня в цих країнах прийнято дарувати один одному невеликі бутоньєрки у вигляді квіточок з ниточок білого і червоного кольорів, які також називають Мерцишор. Це прикраса носять на одязі біля серця протягом усього березня. У Болгарії ж свято називають Баба Марта і дарують цього дня один одному мартеніци або мартенчікі.

Походження першого дня весни пов'язують з гарними легендами.


Згідно з однією з них, в 1 березня на узлісся вийшла Весна і побачила, як в заростях терну з-під снігу почав пробиватися невеликий білий квітка - пролісок і вирішила розчистити землю навколо нього, щоб допомогти йому розпуститися. Зима побачила це і ниспослала холодний вітер і сніг, щоб загубити пролісок. Однак добра Весна нахилилася над ним і накрила його руками, вколовшись при цьому про колючий терен. Крапля її крові капнула на паросток і пролісок ожив, Весна перемогла Зиму.

Мерцишор - це символ перемоги весни над зимою, і червоний колір - колір крові, а білий - снігу.