Сьогодні сайт для мам допоможе краще зрозуміти улюблене чадо. Багато батьків задаються питанням: а чи так необхідно лаяти своїх дітей? Адже з точки зору виховання, крики, лайка, злість і агресія не тільки не дають позитивного результату, а найчастіше мають прямо протилежний ефект. Дитина замикається в собі, починає накопичувати злість і негатив проти всіх, хто його оточує.

Виростаючи, він копіює модель поведінки своїх батьків і поводиться так само по відношенню до своїх дітей, що в свою чергу призводить до соціальної і моральної деградації всього суспільства.

Сім'я - це осередок нашого суспільства, того світу, в якому ми живемо. Молодь грубіянить на вулиці, не поступається місцем літнім людям в транспорті і це безперечно обурює. Але задумайтеся: адже це наші діти і їх поведінка - результат нашого виховання. А суперечки, сутички, з'ясування і пояснення - невід'ємні ланки виховання. І нехай їх важко уникнути, але можна навчитися правильно лаяти дитину.

Лаємо своєї дитини правильно: поради мамам і татам!

Як же поводитися в ситуації, коли ваша дитина здається некерованим, і ви вже готові зірватися на крик? Підкаже:

 • Постарайтеся на залишках спокою попередити своєї дитини про те, що ви зараз будете на нього лаятися. Малюк може і не знати, що він щось робить не так. Дайте йому шанс зупиниться.
 • напівсерйозно, напівжартівливі фрази допоможуть вашій дитині зрозуміти ваш стан і припинити свої дії (або бездіяльності), що виводять вас із себе. Тільки перш, ніж пообіцяти дитині "обірвати вуха", ви повинні переконається, що вас зрозуміли не буквальне. Навчіться підбирати фразу, щоб правильно лаяти дитину.
 • Абсолютно не підвищуючи тону, розкажіть дитині про ті почуття, які ви в цей момент відчуваєте. Наприклад, скажіть йому про те, що ви зліться або гнівайтесь. Пам'ятайте про те, що дитина вас копіює і наступного разу відповість вам тим же.
 • Ні в якому разі не обзивають дитини, нарікаючи на його нерозторопність або слабке мислення, або ще на щось.


  Якщо хочете обізвати, придумайте йому якесь нейтральне прізвисько, наприклад "жук - Базюк".

 • Якщо ж вам все-таки не вдається тримати у вузді емоції, і ви відчуваєте, що ось-ось зірветеся, щоб не лаятися на дитину, необхідно чимось себе відволікти, якимось повторюваним дією, наприклад, постукуванням пальців по столу. Це відволіче вас від дратівливого чинника і дасть дитині зрозуміти ваш стан.
 • Якщо ж не дивлячись ні на що емоції все ж ринули через край і зупинити майбутню "бурю" не вдається, краще просто відмовитися від слів. Дитина може сприйняти ваші слова, як належне, або, того гірше, запам'ятати на все життя. Це може розвинути у дитини купу комплексів. Потрібно знати, як правильно лаяти дитину. Наприклад, одного разу сказавши своєму чаду, що він боягуз, потім буде важко переконати його у зворотному. Пам'ятайте: слова можуть глибоко поранити.
 • Щоб звернути увагу дитини на його неправильну поведінку і привернути увагу до своєї точки зору, не обов'язково підвищувати голос. Діти дуже сприйнятливі до всіх змін в настрої своїх батьків і проста зміна виразу обличчя може надати куди більший вплив на дитину, ніж крик або лайка.
 • Спробуйте висловлювати свої претензії дитині пошепки. Говорячи тихо, ледь чутно, ви викличете у дитини цікавість і привернете його увагу до себе набагато швидше, ніж криком. Одним зі способів є шепіт. Так ви навчите свою дитину звертати увагу на всі ваші слова, а не тільки на крик.
 • Якщо виплеснути негативну енергію просто необхідно, краще вийти в іншу кімнату і висловити все найближчого предмету меблів , але потім варто повернутися і спокійно закінчити бесіду.
 • Найчастіше запитуйте вашої дитини: як він вважає правий він в тій чи іншій ситуації? Як він вчинив би на вашому місці? Це допоможе вам і вашому малюкові вчиться аналізувати ситуацію і знаходити вихід без криків і скандалів.

Любіть і поважайте вашої дитини, і він відповість вам тим же!