Дитина і порядок - це, здавалося б, дві несумісні речі. Будинок, в якому міцно живе малюк, дізнатися дуже просто - гори іграшок, живописно розкиданих по самим різним () місцях - красномовно говорять про це без зайвих слів. Рідкісна мама, чесно і не кривлячи душею, може похвалитися акуратним і прибирають за собою іграшки малюком.

Так що ж, неможливо привчити дитину до порядку і навчити його самостійно прибирати за собою іграшки? - Запитаєте Ви. Можливо, і дуже просто - відповім я. І саме про це я розповім сьогодні на сторінках сайту для мам.

Як навчити дитину прибирати за собою іграшки?

З власного досвіду знаю, що мамі легше самій швиденько прибрати за своїм чадом, ніж годинами просити його зробити це особисто. Ось і виходить, що в цілях економії часу, нервів і зусиль, ми самі створюємо замкнене коло - нарікаємо на неакуратність малюка, і в теж час позбавляємо його найменшої можливості розвинути в собі цю благородну рису.

Як підсумок, у малюка елементарно немає можливості набути навичок збирання і почуття порядку - мама все робить за нього. Гірше коли він дійсно не хоче прибирати за собою або хоча б допомагати.

Тут важливо завести і неухильно виконувати залізне правило :. Повторюючи його кожен день, заохочуючи малюка за спроби допомогти, а іноді і караючи за лінь і непослух, ви поступово привчите його до дотримання порядку.

Звичайно , потрібно допомагати своїм малюкам. Куди вже без цього ?

Незаперечним є той факт, що діти краще і швидше за все навчаються новим навичкам в процесі гри. Тому я завжди, коли хочу прибратися, включаю улюблену музику свого сина (), придумую на ходу веселу гру, засукувати рукави і приступаю до збирання. Природно, зі своїм головним помічником.

Ігри у нас бувають двох типів:
  1. З використанням вантажівки. Я розповідаю якусь захоплюючу історію про доброго вантажівці, кажу, що він дуже хоче допомогти нам прибратися і пропоную складати в нього іграшки. Син погоджується і починає захоплено складати в кузов літачки, машинки, кубики та ін. Дівчаткам можна розповісти казку про чарівної ляльці-помічниці, яка збирає іграшки в ще більш чарівний ящик .
  2. Гра "Хто швидше".


    Тут я пропоную синові змагання - хто швидше з нас двох закінчить справу. Я помию посуд або він - прибере після себе.

Я виділила в загальній кімнаті спеціальну ігрову зону для малюка: тут він грає, і тут же зберігаються всі його іграшки . Тут же стоять кошики. Одна - для великих іграшок, друга - для більш дрібних. Для м'яких іграшок у нас відведена спеціальна ніша - тут іграшки і від денних ігор.

Є у нас і спеціальний гараж для машин. Син ставить їх сюди сам, недовіри мені настільки "про" завдання.

Обмовлюся, що у мого кіндера якась неймовірна пристрасть до прямих ліній. Якщо ставить машинки, то тільки строго в ряд. Не дай Бог буде криво і нерівно - все почне переробляти спочатку. У нього навіть є улюблена гра - вибудовувати машинки строго в колону - одну за одною. Може годинами трудитися, сопучи і стараючись.

Коли я дарую дрібному нову іграшку, ми разом визначаємо місце, де вона буде відтепер лежати. Якщо син "виростає" з якої-небудь іграшки або просто не любить з нею грати, то я її складаю в спеціальну коробку, щоб не створювала бардак і не займала місце. Ця коробка стоїть на самій верхній полиці, дістати її син не може.

На полицях і в ніші я наклеїла зображення м'яких іграшок, літачків, машинок, солдатиків, кубиків, конструкторів і т . д., щоб синові було легко орієнтуватися, куди що покласти або поставити. Та й довго шукати іграшку йому не потрібно - вони все як на долоні і легко дістаються.

Для книжок у нас відведена ціла полиця в його спальні. Олівці, ручки та маркери теж мають своє законне місце - на його письмовому столі в спеціальній ємності.

Поради супермама:

Коли починаєш привчати дитину до порядку, важливо розуміти, що строгий тон і покарання не зможуть викликати у нього підпорядкування, якщо йому це нецікаво. Якщо ж мама допомагає своєму малюкові і робить це весело, завзято і в ігровій формі, то так вона гарантовано прищепить йому любов до акуратності і правильне ставлення до обов'язків такого роду.

Слухняних і акуратних Вам малюків!