Дієта Монтіньяка являє собою метод схуднення, при якому втрата ваги за 2 місяці складе 20 кг при середньому споживанні калорій на добу 1350 Ккал.

У цілому метод Мішеля Монтіньяка є скоріше системою живлення. Практично в основі всіх існуючих дієт, так чи інакше, використовується метод схуднення який розробив французький фахівець.

Секрети діетизаключаются в дотриманні нескладних правил, що призводять до нормалізації режиму харчування. В основі дієти лежить не прагнення скинути зайву вагу, а на нормалізація обміну речовин, оскільки тільки при правильному обміні речовин, як стверджує творець, можливе зниження ваги без подальшого його набору.

Дієта Монтіньяка: основні принципи

Харчування сформовано таким чином, що вуглеводи і жири не змішуються в один прийом їжі, причому кількість вуглеводів обмежене тільки частково (на відміну від безвуглеводної дієти), тобто не можна вживати такі продукти як цукерки, цукор, кукурудза, картопля, хлібобулочні вироби і алкоголь в будь-якому вигляді, оскільки ці продукти призводять до підвищення цукру в крові і додаткової вироблення інсуліну. Навіть кукурудзяна каша на воді, калорійність якої дуже низька, заборонена. Але вуглеводи є і в корисних продуктах, які ця система харчування дозволяє вживати, і які не тільки не викликають збільшення цукру в крові, але ще й не повністю засвоюються нашим організмом. Це хліб грубого помелу із зерен з висівками, майже всі овочі і фрукти, бобові культури.

Правила харчування по Монтіньяку

Харчування по Монтіньяку має відповідати таким правилам:

  • максимально зменшити споживання цукру у всіх видах продуктів;
  • не їсти приправи, які не мають цінності для організму, такі як кетчупи, майонези, гірчиця та інші;
  • не їсти пшеничний хліб взагалі;
  • овочі та фрукти, що містять велику кількість крохмалю (білий рис, картопля, просо, кукурудза ...) не включати в меню;
  • не вживати алкоголь взагалі, а кава і чай замінити що не містять цукру соками;
  • між прийомами жирів і вуглеводів в продуктах повинно пройти не менше трьох годин;
  • рекомендується триразове харчування, але якщо є дійсна необхідність, то можна і більшу кількість вживань їжі;
  • на добу випивати більше 2-х літрів води;
  • на сніданок вживати фрукти.

Роздільне харчування за методом французького фахівця ґрунтується на споживанні продуктів, що не містять крохмалю, з них можна сміливо складати меню.


Це такі продукти як: цибуля, огірки, бруква, ревінь, корнішон, салат, капуста білокачанна, помідори, кабачок, крес, морква, баклажани, щавель, кульбаба, кропива, та ін. А також продукти з низьким вмістом крохмалю: гриби, інші види капусти, спаржа, перець, гарбуз, редис, шпинат, часник.

Як видно, дієта досить щадна в плані раціону, але і це не головний її плюс. Головне достоїнство полягає в тому, що даний метод харчування протягом двох місяців призводить до нормалізації обміну речовин і стабілізації ваги, завдяки чому можна сказати ймовірністю близькою до 100%, що дотримуючись усіх правил, ви ніколи не наберете зайві кілограми.

Відгуки про дієту

Дієту Монтиньяка багато худнуть вважають досить простим і здоровим способом, за допомогою якого можна повернутися в форму. Ця дієта, за словами тих, що худнуть, дозволяє вже за перший місяць скинути багаж в розмірі 6-7 кілограмів. Деякі скаржаться, що дієта вимагає значних зусиль над собою і постійного контролю, що можна їсти, а що не можна. Однак, якщо втягнутися, то шлунок буде через якийсь час уже сам нагадувати, що прийшов час прийняти їжу і яку саме. Така дієта, як стверджують багато людей, що випробували її, дозволяє позбавитися від зайвої ваги без будь-якої шкоди для здоров'я.