За малюками потрібен постійний пригляд. Дитина може не тільки радувати маму і тата, а й розчаровувати витівками або лякати своїми падіннями, а як наслідок, саднами. Але найстрашніше не знати, що робити, якщо дитина подавився. Сьогодні радами на цей рахунок поділиться сайт для мам.

Ближче до однорічного віку малюки вчаться жувати їжу і ковтати невеликі її шматочки , в раціоні з'являється не тільки протерта їжа, але і подрібнена. Батьки просто зобов'язані сидіти поряд з малюком, коли він їсть. Навіть якщо ви дали йому просто погризти печиво, не залишайте його ні на секунду одного, а якщо дитина подавився, то у вас буде можливість негайно допомогти.

Важливо вміти розпізнавати ознаки того, що дитина подавився , якщо він зовсім маленький, так як до 1,5-2 років він не тільки сказати, але й показати жестами не зможе, на відміну від дорослого.

Якщо дитина подавився не так на ваших очах, то визначити це допоможе відсутність будь-якого звуку, в тому числі плачу, коли малюк кашляє. Також кашель може супроводжуватися хрипами і сипінням.

Якщо дитина подавився: перша допомога
  1. Коли ви звернули увагу, що ваш малюк беззвучно кашляє, постарайтеся відкрити йому рот і оглянути ротову порожнину. Якщо ви помітили шматочок їжі або предмет, який перекриває дихальні шляхи, потрібно своїм мізинцем старанно вишкрібають рухами у бік до щоки, його виштовхнути. Таку процедуру ви можете виконувати тільки у випадку, якщо ви бачите чужорідний предмет, а якщо він не потрапляє в поле вашого зору, то, щоб не погіршити ситуацію, не потрібно намагатися його дістати наосліп.
  2. Якщо витягти предмет не вдалося, то покладіть ваше передпліччя уздовж грудей малюка, фіксуючи його голову долонею, потім переверніть дитину, щоб він лежав животиком на вашому передпліччя, а вільною долонею між лопаток нанесіть 1-3 удару середньої сили. Як правило, даний спосіб діє, і ви почуєте, як дитина заплаче, але в іншому випадку можна вдарити до 5 разів.
  3. При відсутності результату варто поміняти положення, поклавши дитину на інше передпліччя, але вже на спинку, зафіксувати його ніжки пахвою. Подумки проведіть горизонтальну лінію між його сосками, поставте три пальці на груди, один залишиться на лінії, а два трохи нижче.


    Верхній палець приберіть, а під двома іншими залишиться та точка, на яку потрібно чинити тиск. Поштовхи повинні бути досить різкі, але не часті на глибину 1,5-2 см. Максимум можна зробити 5 поштовхів. Коли поштовхи допомогли і малюк заплакав, швидко змініть положення, перевернувши його обличчям вниз і, як описано у першому пункті, постарайтеся дістати чужорідний предмет.

  4. Якщо і цей спосіб не допоміг, то повертайтеся до пункту № 2, по черзі міняйте положення малюка до тих пір, поки не вилетить застряглий шматочок . Якщо немовля подавився - не зволікайте з наданням допомоги, важлива кожна секунда! Ви напевно, багато знаєте про те, як допомогти дитині в несподіваній ситуації, адже дає вам різноманітні поради.

Але якщо не допомогло і це, а малюк втратив свідомість, але покладіть його на тверду рівну поверхню і почніть серцево-легеневу реанімацію, під час якої предмет можна проштовхнути глибше, зрушити з вузького місця, в якому він застряг. У такому випадку його доведеться діставати операційним методом, але життя дитині буде врятована.

Народні способи допомогти, якщо дитина подавився

У побуті практикується спосіб взяти малюка за щиколотки і перевернути вниз головою, а потім трохи потрясти. Інший варіант - також перевернути дитину, взяти однією рукою за щиколотки, а інший постукати між лопаток. Обидва способи ефективні, але мають і свої мінуси.

Дуже велика ймовірність пошкодити малюкові суглоби, ще слабенькі і незміцнілі. Тому постарайтеся обійтися більш щадними діями. Заздалегідь можете потренуватися на ляльці, щоб у разі несподіваної ситуації знати, що робити, якщо дитина подавився.

Ваші дії повинні бути чіткими, злагодженими і швидкими. Місця для паніки і істерики тут ні, адже на кону життя вашого малюка, тому підготуйтеся до форс-мажорних обставин. Ви, як мати, повинні вміти в ту ж секунду взяти ситуацію під контроль, незалежно від того, де ви знаходитеся і що вам скажуть оточуючі.

Материнський інстинкт - це почуття, яке притаманне кожній жінці, і саме мати знає найкраще, що потрібно і як допомогти своєму чаду, особливо в ситуації, якщо дитина подавився. Відчувайте впевненість у своїх силах, а ваш малюк нехай завжди буде захищеним!