Сайт для мам сьогодні розповість про те, як виявляється акліматизація після моря у дитини. З подібною ситуацією стикаються багато - морський відпочинок, сонячні і солоні ванни, чисте повітря, фізична активність, смачні фрукти і овочі після повернення додому обертаються застудою або іншими недугами. Що ж це і як цьому протистояти?

Акліматизація: симптоми і подолання

Наша планета має шість основними кліматичними поясами і кожному з них відповідають один або декілька різновидів клімату, які відрізняються різноманітністю атмосферних факторів: температурою води і повітря, вологістю повітря, кількістю опадів і т.д.

При поїздках "до моря" ви переміщується з континентального пояса в субтропічний, тропічний або субекваторіальний пояси. Таким чином, акліматизація після моря у маленької дитини являє собою процеси адаптації організму до нових умов навколишнього середовища.

Через кілька діб дитячий організм починає проявляти фізичні ознаки акліматизації. Може боліти голова, порушуватися сон або апетит, можливі розлад шлунка або застуда.

Щоб уникнути інтенсивності і стійкості цих симптомів, а також безпосередньо для успішної акліматизації після моря у вашої дитини необхідно:

  1. Подумати про транспорт. Літаком - швидко, але при подорожі поїздом або автобусом, а ще краще (по можливості) машиною з клімат-контролем, відбудеться набагато більш щадна зміна клімату.
  2. Створити дитині максимум комфорту для поступового звикання до нових умов. Перші пару днів нехай проведе в тіні - так організм звикне до температури повітря й сонця, а очі - до зміни освітлення.
  3. Розташувати дитяче спальне місце подалі від кондиціонера і відкритого вікна.
  4. Обмежити початкові контакти малюка з іншими дітьми.
  5. Дозволити спати більше звичайного, адже уві сні адаптація організму найбільш ефективна.
  6. Пам'ятати, що крихтах до 3 років потрібен спеціальний дитячий раціон, максимально звичний, щоб не додався стрес від зміни знайомих продуктів харчування.

Акліматизація після моря у дитини

По завершенню відпочинку не слід відразу ж відпускати маленького в садок, школу або різні секції, оскільки велика ймовірність його погане самопочуття.

Повертаючись додому, організм дитини знову перебудовується - так звана реакклиматизация .


Її перебіг буває складніше, ніж при акліматизації, але з тією ж самою симптоматикою.

Нашим бабусям і мамам відмінно знайома консервативна точка зору про те, як шкідлива і небезпечна здоров'ю акліматизація після моря у маленької дитини (до 3 -4 років). У той час такими були рекомендації педіатрів.

Сьогодні також багато лікарів, які вважають подорож малюка на море серйозним випробуванням для незміцнілого імунітету.

Звичайно, поїздка з малюком на море - це непросте випробування і для мам. Особливо це стосується подорожі з немовлям - цьому присвячена окрема стаття на нашому сайті.

Проте все залежить від вашого бажання, підготовленості, інформованості та уваги. Адже якраз на недотримання головних правил поведінки в цій поїздці припадає велика частина негативних наслідків відпочинку на морі.

Методи полегшення реакліматизації

Як би там не було, але уникнути такого явища як акліматизація після моря в дитини можна, в усякому разі, реально звести її прояви до мінімуму. Для цього необхідно більш уважно поставитися до здоров'я дитини.

Не слід забувати, що повернення додому викликає такий же стрес для організму, як і поїздка на море, а для зворотного акліматизації потрібно такий же час і такі ж щадні умови, що і при від'їзді.

Акліматизація триває від тижня до 10 днів. Таким чином, треба врахувати, що поїздка, яка триватиме менше двох тижнів, посприяє тому, що акліматизація і реакліматизація без перерви послідують один за одним. Це однозначно не принесе користь ні імунній системі, ні здоров'ю.

Для ефективної акліматизації після сонця і моря у дитини намагайтеся також мінімізувати стрес від зміни обстановки. Пам'ятайте, що для малюка головна "звична обстановка" - це руки батьків.

Крім того, треба буде звернути увагу на режим і обережно його перебудувати. При зміні часового поясу дитини, можливо, доведеться пізніше або раніше годувати і укладати спати.

У перший місяць після відпочинку на морі малюка потрібно оберігати так само пильно, як і на початку вашої відпустки. Тільки так шанс закріплення оздоровчого ефекту істотно зросте, і ваша дитина не буде хворіти до наступної поїздки.

Сподіваємося, що тепер боязнь акліматизації після моря у дитини не змусить вас відмовлятися від чудового морського відпочинку в колі сім'ї!