Поява бородавок на ногах дитини нерідко викликає страх і відчуття паніки у батьків. Дійсно, підошовні бородавки у дітей - малоприємне явище. Але чи варто їх боятися? І як їх лікувати? На хвилюючі вас питання відповість сайт для мам.

Що таке бородавки?

Бородавка за своєю суттю доброякісна пухлина, викликана вірусом папіломи. Залежно від типу вірусу бородавки підрозділяються на маленькі, глибокі і мозаїчні.

Підошовні бородавки з'являються на ступнях дітей. Народна назва неприємних утворень на ступнях - шіпіци.

Вони являють собою невеликі ділянки ороговілої шкіри на стопі круглої форми. Коло бородавки складається з декількох шарів мертвої шкіри, або має вигляд кратера з наростами у вигляді папілом. Часто в центрі шіпіци спостерігаються чорні маленькі точки - закупорені кровоносні судини. Колір утворень може бути тілесний, жовтий або темно-бурий.

Зазвичай вони виникають на ступні в тих місцях, де відбувається найбільший тиск. Бородавки часто порівнюють з грибами, зростаючими після дощу. Так біля однієї бородавки, за сприятливих для їх росту умовах, можуть дуже швидко з'явитися ще кілька.

Підошовні бородавки у дітей викликають хворобливі відчуття, дискомфорт при носінні взуття і сильно сверблять. У дітей зазвичай зникають самі по тому 18-24 місяці після появи, але через те, що вони заподіюють дитині дискомфорт, краще від них вчасно позбуватися.

Зазвичай захворювання зустрічається у дітей старше 5 років, і дуже рідко у новонароджених. Швидше за все, це обумовлено причинами їх появи.

Підошовні бородавки у дітей: причини виникнення

Ці неприємні освіти на ступнях дитини виникають через:

 • контакту із зараженою людиною;
 • використання заражених іграшок;
 • хронічних запальних шкірних захворювань ніг;
 • пітливості ніг;
 • поганої гігієни ніг.

Як боротися з неприємністю?

Перш ніж почати боротьбу з дитячими підошовними бородавками, необхідно переконатися, що це насправді бородавки. Адже їх легко сплутати з мозолями, які на відміну від бородавок мають чіткий шкірний малюнок, або з раковими утвореннями. У визначенні причини захворювання вам допоможе лікар. Він же визначить тип вірусу папіломи.

Якщо ваш лікар підтвердив, що новоутворення на ніжках вашої дитини - бородавки, то можна сміливо починати їх видаляти.

Видаляти підошовні бородавки у дітей можна за допомогою спеціальних засобів, які продаються в будь-якій аптеці без спеціального рецепта.


Наприклад, настоянка чистотілу прекрасно виводить бородавки. Ця рослина навіть мало колись назву "бородавочник".

Також добре прискорює зникнення неприємних утворень саліциловий пластир. Його наклеюють строго на уражену ділянку шкіри, і для того, щоб пластир НЕ з'їхав з потрібного місця, заклеюють звичайним пластиром.

Народна медицина поспішає на допомогу при такому явищі, як підошовні бородавки у дітей.

Є багато способів лікування бородавок, сайт радить спробувати декілька з них :

 • Візьміть сік часнику і сало в пропорції 1: 1, змастіть бородавки цією сумішшю. Процедуру необхідно робити кожен день до повного зникнення наростів.
 • На бородавку наклейте пластир з дірочкою, вирізаної за формою бородавки. Змащуйте соком сосни і поверх заклеюйте іншим пластиром кожен день.
 • Натирайте нарости свіжим капустяним соком.
 • Натирайте неприємні нарости свіжим соком кульбаби близько п'яти разів на день.
 • Приготуйте відвар полину і натирайте освіти на ступнях дитини близько п'яти разів на день.
 • Приготуйте коржик з оцтової кислоти і борошна. Наліпити на бородавку пластир з діркою і прикладіть цю корж до місця бородавки, поверх наклейте інший пластир. Залиште пластир на 2 дні, потім поміняйте коржик.

Існують також і більш радикальні методи позбавлення від дитячих підошовних бородавок. Наприклад, вплив на них рідким азотом, або видалення бородавок хірургічним шляхом. Природно, такі заходи можна приймати тільки після консультації фахівця і здачі необхідних аналізів. Але зазвичай таке лікування підошовних бородавок у дітлахів не проводять, так як вони відмінно виводяться народними засобами.

Пам'ятайте, будь-який обраний вами засіб для лікування бородавок на ступнях у дитини почне допомагати через приблизно тижнів два після початку використання. Тому наберіться терпіння і приступайте до виведення неприємних наростів.

Але якщо ви бачите, що засіб не допомагає, не варто чекати дива. Краще вирушайте до лікаря.

Кращий засіб від будь-якої хвороби, звичайно, профілактика. Підошовні бородавки у дітей легше попередити, ніж вилікувати.

Досить стежити за гігієною ніг дитини. Не варто дозволяти ходити дітям босоніж в громадських місцях. Слідкуйте, щоб взуття дітей завжди була суха і чиста. Всі ці нехитрі заходи позбавлять вас і вашої дитини від проблеми бородавок на ступнях.