Коли ти помічаєш, що куплені пару тижнів тому джинси стає важко застебнути, що улюблену сукню починає тріщати по швах при щонайменшій зміні положення тулуба , то першим рішенням для позбавлення від зайвих кілограмів стає деяке обмеження себе в їжі - дієта.

А якщо ти починаєш помічати, що витрати стають занадто великими, навіть коли не особливо-то й необхідні, і твій бюджет так само починає тріщати по швах при кожному поході в магазин? Для такого випадку теж необхідна своєрідна дієта - грошова. Як підібрати як скласти правильну дієту для свого гаманця?

Отже, ваше фінансове становище залишає бажати кращого, адже зарплата стала менше через кризової ситуації на підприємстві, а ще потрібно віддавати кредит або щось в цьому роді? Вихід тут один - потрібно терміново повертати собі хорошу фінансову форму. У методах досягнення цієї мети ми і спробуємо розібратися.

Кращий варіант дій в даній ситуації виглядає таким чином:

По-перше, необхідно зважити свій бюджет. Це означає, що потрібно сісти за стіл з листком паперу і ретельно прорахувати серйозність своєї фінансової ситуації. Порівняйте свої борги і доходи. Подумайте, які є возіможності для заробітку найближчим часом. Якщо у тебе є якісь накопичення (можливо, банківський рахунок), то вивчи стан цих запасів. Перш ніж сідати на "дієту для бюджету", необхідно повністю уявляти собі стан цього самого бюджету. Не рідше ніж раз на тиждень повертайся до питання про бюджет з листком і ручкою - це навчить порядку в фінасово справах.

По-друге, обов'язкове планування. Визнач, які витрати чекають на найближчі дні: тиждень, два, місяць. Запиши для себе правила, за якими ти будеш витрачати наявні кошти. Якщо контроль у фінансах - це труднощі для тебе, кращим виходом буде не брати з собою грошей більше, ніж можеш дозволити собі витратити в цей день.


Якщо користуєшся кредитною карткою, то краще знімати потрібну суму на день, а саму картку залишати вдома.

По-третє, позбавляємося від зайвого "жиру", тобто необов'язкових витрат. Переглянь , чи є у тебе трати на те, чим ти не користуєшся. Наприклад, абонемент у басейн, куди ти не ходиш, можна продати подрузі або колезі по роботі. Прорахуй свої постійні платежі, з'ясовуючи, де можна заощадити. Не варто в такий критичний період балувати себе якимись вишукуваннями в їжі, адже більшість таких делікатесів коштують дорого, а обійтися без них цілком можна. Якщо ти куриш, то це саме час для відмови від цієї шкідливої звички, що дозволяє не тільки помітно заощадити кошти, але і поліпшити власне здоров'я.

Четверте. Ніколи не ходи за покупками без списку того, що потрібно купити. Це дуже сильний і дієвий спосіб боротьби з непотрібними покупками, які найчастіше відбуваються під впливом швидкоплинного пориву, наприклад, реклами. Якщо чогось немає в списку, то ти обов'язково задумаєшся про необхідність покупки того, що не входить в цей список. До речі, якщо є вибір з кількох магазинів, вибирайте найбільш дешевий.

П'яте. Обов'язково привчи себе до записування всіх витрат і доходів. Такий підхід призводить до дисциплінованості у витратах, і через деякий час тобі вже не треба буде примушувати себе вести записи, бо процес "зведення балансу" буде доведений до автоматизму.

І останнє, найголовніше. Вчися контролювати себе в покупках. Якщо сили волі не вистачає у самої, попроси кого-небудь із знайомих допомогти в цьому.

Такий "дієти" обов'язково дотримуватися до повного досягнення поставлених цілей. До речі, якщо довго дотримуватися вищевказаних порад, то така поведінка може стати звичкою, переставши бути чимось напружує, але при цьому не менш корисним!