Фахівці рекомендують займатися Хатха-йогою тим, хто хоче поліпшити пам'ять і увагу.

Багато хто з нас досить часто задаються питанням, як поліпшити пам'ять і увагу? Одним з ефективних рішень цього може стати фізична активність, яка не тільки піднімає тонус, але і покращує пам'ять і роботу мозку, благотворно впливаючи на результати розумової праці. Однак не всі види фізичних вправ діють на мозок однаково.

Це і вирішили перевірити вчені з Університету Іллінойс, організувавши окреме дослідження по тому, яка фізична активність найбільше стимулює роботу мозку, допомагаючи нам запам'ятовувати більше інформації і значно легше вирішувати розумові завдання.

В експерименті взяло участь 30 добровольців, які фізично вправлялися протягом 20 хвилин. Одні з них займалися хатха-йогою, а інші виконували аеробні вправи (біг, ходьба на доріжці).

Результати експерименту здивували вчених, оскільки вони підтвердили, що йога покращує пам'ять набагато краще інших занять.


Так, учасники, які займалися хатха йогою, проявляли більш швидку реакцію, набагато швидше запам'ятовували інформацію і вирішували завдання, ніж добровольці, які займалися іншими видами фізичної активності.

Чому йога покращує пам'ять

Вчені вважають, що причиною цьому є те, що йога включає в себе не тільки фізичні вправи, але й очищення свідомості від зайвих думок і досягнення спокою. Такий стан зберігається і після занять, збільшуючи ефективність роботи мозку.

Крім цього, медитація і дихальна гімнастика знімають стрес і тривожність, які найбільше заважають роботі мозку.

Результати цього експерименту можуть стати відмінним рішенням для всіх, хто хоче поліпшити пам'ять і увагу, а так же підтримувати тіло і думки в нормі.