Булімія - напади неконтрольованого переїдання з подальшими очисними ритуалами - викликанням блювоти або прийомом послаблюючих.

булімія страждає приблизно 10% дівчат 12-18 років. Близько 7% жіночого населення віком 20 - 45 років також є булімік.

Причини захворювання

Єдиної причини булімії немає. Захворювання може викликатися сімейними обставинами, соціальними факторами або особливостями особистості. Іноді розвитку захворювання служить сильний стрес.

Симптоми

Вживання великої кількості їжі - цей один з основних симптомів булімії. Якщо ви відносите себе до "любителям смачненького" і не завжди дотримуєтеся міру, не приписуйте собі булімію. Важливо відзначити, що за один раз людина, що страждає булімією, може вжити до 20.000 калорій!

Наслідки

Булімія - серйозне захворювання, яке може викликати небезпечні наслідки для здоров'я. Найпоширеніші з них:

  • ерозія емалі зубів через багаторазового впливу кислого шлункового вмісту
  • виразка шлунка
  • розриви в шлунку і стравоході
  • зневоднення організму
  • нерегулярне серцебиття, а у важких випадках серцевий напад
  • більш високий ризик суїцидальної поведінки

Як себе уберегти

Виховуйте в собі дотримання режиму дня і почуття міри, не варто мотивувати або заспокоювати себе їжею, відмінним винагородою або релаксантом замість чергового відра морозива може стати гуртка чаю.


або похід в СПА-салон. Не вдавайтеся до їжі як до способу вирішення. Запам'ятайте, що блювота або проносні - це не метод підтримки себе у формі, а вірний шлях до втрати здоров'я.

Булімія - складне захворювання, що розвивається на нервовому грунті. Найчастіше впоратися з ним вдається лише за допомогою фахівців і близьких людей. Залишившись наодинці зі своєю проблемою, хворі можуть довести себе до смерті. Тому дуже важливо не допустити розвитку захворювання, а усунути проблему при перших симптомах.