Розвиток особистості стає все більш популярним поняттям. Іноді здається, що не рости як особистість, значить і не існувати зовсім. Сьогодні на розвиток особистості ставить майже кожен, незалежно від віку чи статі. Цей процес краще всього почати якомога швидше, щоб досягти найкращих результатів. Часто вступом на шлях власного розвитку як особистість виявляється вступ до університету.

Аня, 20 років:

Загалом, не завжди у мене є час додатково розслабитися в університеті. У мене є заняття з ранку до вечора. Я вчуся в день. Я не бачу сенсу в додаткових курсах або додаткових заняттях. Краще замість того, щоб ганятися після занять за додатковими завданнями, гідно навчається в своєму напрямку.

Маргарита, 25 років:

Завдяки тому, що я полягала в двох студентських організаціях мені вдалося встановити численні знайомства і отримати безліч різноманітних навичок, наприклад - управління групою, навчати і мотивувати інших, організація заходів і т.д. Я думаю, що ці навички допомогли мені в пошуку моєї нинішньої роботи. Окрім навчання у мене вже є уявлення про те, як управляти людьми, як їх мотивувати. На інтерв'ю я могла б розповісти вам історії з життя, які мені пройшлося пройти, а не тільки похвалитися дипломом. Мій роботодавець сказав, що людей з дипломом дуже багато. Але накопичений досвід розвитку особистості поза університетом остаточно його переконав. Тому я думаю, що варто робити щось в університеті, крім самого вчення, бо це дає більш широку перспективу, практичний погляд і перший досвід. І це дуже цінно в очах роботодавців.

Молоді люди вибирають навчання, щоб отримати знання, розширити кругозір, розвинути інтерес і впевнено вступити в доросле життя, отримавши при цьому хорошу і цікаву роботу. Звичайно, навчання - це хороша інвестиція в себе. На жаль, все більше і більше молодих людей в своєму особистому розвитку обмежують себе самим фактом навчання. А адже крім навчання є так багато можливостей для саморозвитку особистості. Для зацікавлених наведено кілька ідей.

Почніть працювати

Ви хочете рости? Відмінна можливість до цього дають численні студентські організації, які дозволяють отримати цікавий досвід, розвивати власні здібності та навички, а також зустріти нових людей.


А вибір величезний: починаючи від найбільшої міжнародної організації, що об'єднує студентів.

Практики та стажування - тобто, ложка і виделка студента

Відомо, що в університеті багато теорії, більш-менш необхідної в подальшій професійній життя. Щоб мати можливість розвивати свої навички, перевірити корисність отриманих знань, здобувати новий досвід і дізнатися щось нове, студенти якомога раніше повинні почати проходити практику та стажування. Тоді вони плавно вступають на ринок праці, починають будувати свою кар'єру, вчаться всього, чого немає на заняттях, посилюють свою творчість, розвивають почуття відповідальності і самоорганізації. Компанії готові взяти під своє крило студентів, охочих дізнатися щось нове, тому з пошуком практики в даний час немає ніяких проблем, просто бажання.

Вкладайте гроші в себе - курси іноземних мов

Сьогодні, коли світ настільки маленький, що нікого вже не дивує, що в Росії працюють Китайці, а в Австралії Російські виявляється, що найбільше значення мають навички володіння іноземними мовами. Вищі навчальні заклади в цьому питанні несуть поразку на всіх лініях фронту, тому варто вивчати іноземні мови на свій розсуд. Мовних шкіл багато, мов, з яких варто вчитися також, просто трохи бажання і часу. Це також інвестиції у власний розвиток, яке зазвичай стане в нагоді в професійному житті.

Роблячи щось для інших, ви робите багато для себе

Мабуть, ніщо так не розвиває і не підносить людину, як допомогу іншим, тому, якщо тільки ви відчуваєте потребу зробити щось не тільки для себе, а й для інших, подумайте про роботу у фонді. Ви можете врятувати тварин, будувати колодязі в Судані, вчити англійської дітей в Африці - це лише деякі сфери діяльності. Кожна з них з розпростертими обіймами приймає волонтерів. Несучи добро іншим, ви дієте також з користю для самого себе, розвивайте свої навички та отримаєте задоволення від виконуваної роботи.