Якщо ктото ризикнув випробувати на собі спосіб лікувального голодування, то їм вже, напевно, нічого не страшно. Існує думка, що цілюща голодування не гірше пігулок лікує від майже всіх захворювань. Випадки добровільної відмови від їжі зустрічалися ще за часів стародавньої Греції. У ХХ столітті Поль Брегга видав свою книжка "Чудо голодування", вона проізаела успіх і стала причиною нових яскравих дискусій про корисність голодування. У Росії теж були свої прихильні відмови від їжі, ними стали дієтологи Галина Шаталова та Юрій Ніколаєв, а в Америці - Шелтон Герберт. Але чи так ідеальний цей спосіб? І в чому все-таки полягає користь відмови від їжі?

Спочатку, голодувати необхідно щоб ваш організм оздоровився, але відразу ставити перед собою мету схуднення не варто. Питання про корисність голодування все ще залишається не вирішеним. Як і будь-який з способів нестандартної медицини, він теж має власних шанувальників і ворогів.

Шанувальники голодування вважають його незамінним засобом від старості і майже всіх захворювань. Вони впевнені що цілющим голодуванням можна вилікувати ожиріння, ревматизм, астму, аутоімунні захворювання, запальні процеси, склероз, вивести з організму токсини і шлаки. Фізична суть голодування в тому що організм, не отримуючи їжі, приймається активно витрачати накопичити (запасний) жир і кетонові тіла.


У підсумку збільшується формування гормонів в корі надниркових залоз, вони в свою чергу мають протизапальні властивості. Саме цими характеристиками і пояснюється цілющий ефект голодування.

Противники голодування впевнені що відмова від їжі спричиняє брак інсуліну в організмі. А це в свою чергу призводить до того що жир повністю не спалюється, а кетонові тіла виробляються найменш активно. Голодування дуже часто себе не виправдовує, оскільки можеть знизити імунітет, викликати стрес, і привести до смерті.

Категорично заборонено відмовлятися від їжі:

- при нестачі маси тіла,
- при туберкульозі,
- при пухлинах,
- при цукровому діабеті,
- при захворюваннях кровообігу,
- при серцевій недостатності,
- при серцевої аритмії,
- при цирозі печінки,
- при хронічному гепатиті.

Прислухайтеся до наших порад, в будь-якому випадку, голодувати необхідно не більше 24 годин і з розумом. Противники цього способу кажуть, що при голодування спільно з жиром згоряють м'язи, сполучні тканини і нервові клітини.
Що б там не казали, у нестандартній медицині досить нерідко використовують короткі або довгі періоди відмови від їжі.

Якщо ви вирішили вдатися до цілющого голодування, неодмінно переконайтеся в тому, що ви не нашкодите вашому організму, і обов'язково робіть все це під серйозним наглядом лікаря.