Встаючи вранці, ви думаєте тільки про чашці кави? Під час роботи ви не можете залишити думки про повернення додому? Не вистачає енергії і сил для роботи? Ймовірно, ви один з багатьох людей, що мають проблеми з ефективним здоровим і гарним сном.

Сон - на вагу золота

Золотий сон для нас так само важливий , як правильне харчування або фізична витривалість. Порушення сну можуть призвести до серйозних небажаних наслідків. Без сну, життя людини була б неможлива, а його дефіцит призводить до зниження психологічної та фізіологічної ефективності, зокрема, розлад настрою, проблеми з концентрацією уваги, уповільнення реакції. Тому варто подбати про якість і кількість сну. Нижче наведені 10 способів, які зроблять так, що ви будете почувати себе чудово, а під час дня ви будете сповнені енергії.

1. Скільки вам потрібно спати?

Основнова здорового сну - це визначення довжини його тривалості, необхідної для правильного та ефективного функціонування протягом дня. Середня тривалість сну у людини, що забезпечує йому краще дію - це 8 годин на добу. Однак, ти повинна переконатися сама, чи підходить така кількість для тебе.

2. Змініть стиль життя

Те, що ви робите протягом дня, може вплинути на те, чи чекає тебе ще одна безсонна ніч. Якщо до цього моменту у тебе є проблеми з тим, як заснути, а твій спосіб життя позбавлений фізичної активності, то пора це змінити. Рух, особливо на відкритому повітрі, має допомогти тобі заснути.

3. Організація середовища для сну

Ваша найближча середовище впливає на те, як ви себе почуваєте. Інтер'єр спальні вирішує якість вашого сну. Переконайтеся в тому, що воно досить прохолодна і темна, бо навіть легкий світло може вплинути на хід сну. Перевірте також достатню комфортабельність ліжка.

4.


Графік сну

Для догляду за шкірою немовлят важливо забезпечити їм постійний відтворюваний цикл дня. Насамперед, це стосується практики перед сном. Доросла людина також потребує деякої стабільності ритму, який дозволить йому спати добре. Так що спробуйте засинати і прокидатися в певний час.

5. Розслабтеся

Вечірній душ, спокійна музика або вправи на розслаблення, безсумнівно, допоможуть вам позбавитися від щоденного стресу. Розслаблення організму швидше входить в стан сну.

6. Подбайте про свою дієту

Особливу увагу зверніть на те, що ви їсте перед сном. Останній прийом їжі повинен відбутися не пізніше, ніж за 2 години перед сном. Не рекомендується жирної їжі та алкоголю. Також не слід пити занадто великої кількості рідини. Люди, що мають проблеми зі сном, повинні також думати про виключення кави.

7. Сон протягом дня

Якщо у вас є звичка спати протягом дня, то постарайтеся, щоб це було не довго. Тільки сон, який триває не довше, ніж 30 - 60 хвилин буде дійсно корисним і не порушить ритму правильного сну.

8. Тихіше!

Допуск шуму, залежить від індивідуальних відмінностей. Важко, проте, навіть найбільш стійким заснути при гучної музики або під крики сусідів. Тому, якщо середовище не допомагає тобі, подумай про вкладення спеціальних пробок для вух.

9. Кинути палити

Нікотин, що міститься в сигаретах стимулює організм. Курці набагато частіше мають проблеми з тим як заснути, і досягненням фази глибокого сну.

10. Час на прийом до лікаря

Якщо ваші проблеми зі сном не пройшли, пора йти на прийом до лікаря. Безсоння може бути симптомом депресії і неврозів, і його подолання можливе тільки за допомогою лікарських засобів.