Гвоздика турецька - дуже популярна рослина серед садівників. Вона красиво виглядає в бордюрах і на клумбах, добре зберігається при зрізку.

Зазвичай гвоздику турецьку вирощують як дворічна рослина. У перший рік вона утворює розетку прикореневого листя, і в такому вигляді зимує. На другий рік життя з розетки виростають прямостоячі квітконоси з щитковидні суцвіття. В одному суцвітті може одночасно розпускатися до 20 - 30 квіток різного кольору - від білого до темно-бордового.

У природі гвоздика турецька - багаторічна рослина. Якщо рослина після цвітіння вдало перезимувало (взимку не було відлиг, був хороший сніговий покрив), то і на третій рік зберігається більше 50% рослин. Правда, їх квітки будуть менш декоративними.

Гвоздику турецьку нескладно виростити на дачі. Вона не вимоглива до світла, любить відкриті ділянки, але може рости в півтіні, відрізняється холодо- і морозостійкістю. Найкраще гвоздика турецька росте на суглинних грунтах. Вона не любить надлишку вологи і ділянок з близьким заляганням грунтових вод - рослина стає вразливим для грибкових захворювань.

Гвоздику турецьку зазвичай розмножують насінням, живцями і діленням кущів.

Насіння висівають у відкритий грунт в травні.


Після того як розсада підросте, потрібно распикировать їх або продерніте так, щоб відстань між сусідніми рослинами було 5 см. У серпні висадіть розсаду на постійне місце в квітник за схемою 20 * 30 см. У вересні добре прорихліте землю між молодими рослинами і замульчуйте шаром вивітрився торфу товщиною 3 - 4 см. З настанням перших заморозків злегка укрийте гвоздику ялиновими гілками, щоб захистити від пошкодження мишами.

Щоб зберегти найбільш цікаві екземпляри, турецьку гвоздику можна розмножувати вегетативно - живцюванням. Для цього на початку цвітіння (у червні) наріжте живці та укоренити їх на грядці. У серпні висадіть вкорінені живці на постійне місце.

Гвоздика турецька чуйно реагує на внесення мінеральних добрив. При нестачі азоту жовтіє листя, і рослина починає відставати в рості. При нестачі фосфору і калію стебла стають ламкими і неміцними, листя набувають коричневий відтінок і відмирають.

Для гарного росту і рясного цвітіння перед посадкою гвоздики турецької на постійне місце внесіть відро перегною, 20 г суперфосфату, 10 - 15 г калійної солі з розрахунку на 1 м2.

Якщо ви все зробите правильно, гвоздика турецька кілька років буде радувати вас красивими шапками квітів.