Лупа - найпоширеніше захворювання шкіри голови.

Причина виникнення лупи - грибок, який живе на шкірі кожної людини. У нормальних умовах він ніяк не проявляє себе. Але варто нам понервувати, змінити раціон харчування або зазнати впливу несприятливої екології, сальні залози починають виробляти більше шкірного сала, прагнучи захистити волосся.

Грибок починає харчуватися надлишками жиру, посилено розмножується, а організм у відповідь прискорює оновлення клітин шкіри голови (якщо в нормальних умовах оновлення відбувається кожні 1 - 2 місяці, то зараз - щотижня). Відмерлі клітини злущуються, склеюються шкірним жиром і утворюють ті самі лусочки, які осідають "снігом" на плечах і називаються лупою.

Самі ймовірні причини появи лупи:

 • стрес,
 • неправильне харчування,
 • несприятлива екологічна обстановка,
 • жорстка вода,
 • брак свіжого повітря,
 • неправильний догляд за волоссям,
 • несприятливий клімат (лупа частіше виникає у жителів північних країн),
 • спадкова схильність,
 • гормональний дисбаланс.

У першу чергу переглянете своє харчування:

 • зменшите вживання цукру і крохмалю (надлишок призводить до надлишкової кислотності в організмі і сприяє появі шкірної висипки).
 • зменшите вживання жирів (надлишок стимулює роботу жирових залоз і може погіршити ситуацію).
 • їжте нежирне м'ясо, салати, овочі, свіжі фрукти.

Під час лікування (не менше 1 місяця) потрібно користуватися тільки шампунем від лупи. Надалі, коли ви позбудетеся від лупи і перейдете на звичайний шампунь, 1 раз на тиждень рекомендується для профілактики використовувати шампунь від лупи.

Народні засоби від лупи

Замочите 200г.


чорного хліба в 0,5 літра окропу. Коли склад охолоне, вимийте їм голову, прополощіть, висушіть волосся і ретельно розчешіть. На початковій стадії цього буває достатньо, щоб лупа зникла.

Змішайте 1 частина яблучного соку і 3 частини води. Втирайте суміш у шкіру голови 2 - 3 рази на тиждень.

При жирній лупі через день мийте голову (без мила) настоєм полину. Для цього подрібніть 500г. свіжої трави полину, залийте 5 літрами окропу, накрийте кришкою і остудіть. Курс лікування - 15 процедур. Швидше за все весь місяць ви не зможете обійтися без шампуню. У такому випадку мийте голову тільки при сильному забрудненні і обов'язково обполіскуйте настоєм полину. При необхідності повторіть курс лікування через 2 - 3 тижні.

Ефективним засобом боротьби з лупою є спеціальні шампуні, до складу яких входять:

піроксін оламін - знижує швидкість відтворення нових клітин;

кетоназол - має протизапальну і протигрибковим дією;

пірітон цинку - надає антибактеріальну дію, регулює чисельність грибка в проміжках між миттям голови;

саліцилова кислота - м'яко очищає і дезінфікує, регулює секрецію сальних залоз, прискорює відділення лусочок від шкіри голови;

дисульфид селену - усуває основну причину лупи - грибок, сприяє отшелушиванию відмерлих клітин і контролює цей процес;

дьоготь - потужне протимікробну і протигрибковий засіб, зменшує швидкість росту (і відмирання) клітин шкіри (скорочується кількість лупи).

Шампунь від лупи повинен відповідати вашому типу волосся. Не використовуйте шампунь від лупи, якщо у вас суха шкіра голови - стан шкіри тільки погіршиться, вона стане ще суші.