Відпочиваючи влітку на піщаному пляжі, ви можете не тільки засмагати, а й підлікуватися.

Псаммотерапія (лікування гарячими пісочними ваннами) - приємна і корисна процедура. Тільки пісок може так щільно облягати тіло і рівномірно його прогрівати. Лікарі кажуть, що при цьому болю йдуть у пісок.

Піском лікують запальні захворювання суглобів, спазми, функціональні розлади нервової системи та інші захворювання.

Але пісок не лише лікує. Він допомагає розслабитися після важкої роботи або важкого дня. Лікування піском пропонують все СПА-курорти.

Так в чому ж полягає користь гарячого піску?

Гарячий пісок активізує обмін речовин, підсилює кровообіг і струм лімфи, що сприяє лікуванню набряків і болю при ревматизмі, артриті, міозиті, артрозі, запаленні яєчників і матки, невралгії, радикуліті, невриті.

Пісок має слабощелочной склад. Зарившись у пісок людина починає потіти, на шкірі утворюється вуглекисла плівка, завдяки якій організм швидко насичується киснем і в ньому нормалізується обмін речовин. Саме ця властивість гарячого піску використовується при лікуванні ожиріння (за 2 тижні процедур можна позбутися 1,5 кілограмів).

Пісок володіє масажним і отшелушивающим дією. Важливо не перестаратися, інакше пісок з скрабу перетворитися на абразив.

Не слід забувати, що псаммотерапія - це лікування. Перед початком процедур обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, оскільки є ряд протипоказань. Зокрема, псаммотерапію не можна застосовувати при гіпертонії, епілепсії, міомі матки, ендометріозі, мастопатії, гормональної дисфункції яєчників, інфекційних захворюваннях.


Ці хвороби від нагрівання можуть загостритися.

Нив жодному разі не можна застосовувати псаммотерапію в період загострення захворювань.

Лікування піском можна проводити самостійно, не відвідуючи салонів. Потрібно лише знати і дотримуватися нескладних правил.

Пісок для псаммотерапіі може бути морським, річковим або озерним, середньозернисті (розмір піщинок від 0,25 до 0,5 мм), обов'язково чистим (без сміття, черепашок, каменів ). Закопуватися в пісок потрібно в горизонтальному положенні.

Перед процедурою витріть піт. Покладіть на голову складену в декілька шарів рушник, а на лоб - змочену водою серветку, яку потрібно міняти в міру нагрівання. Краще всього, якщо на голову буде падати тінь, наприклад, від пляжного парасольки.

Процедуру краще проводити вдвох, так як при засипанні піском ви повинні лежати нерухомо. Шар піску на плечах і кінцівках повинен бути товщиною 5 - 6 сантиметрів, на животі 1 - 2 сантиметри, область серця повинна залишатися відкритою.

Тривалість пісочної ванни 25 - 30 хвилин (для дорослих) і 10 - 15 хвилин (для дітей). Після процедури прийміть душ і відпочиньте у затінку не менше 30 хвилин.

Якщо ви не хочете приймати загальну пісочну ванну, можна занурити в пісок руку або ногу на 1 - 1,5 години.

Температура загальної пісочної ванни може бути 45 - 55 ° С.

псаммотерапія проводити не слід, якщо пісок вологий і недостатньо прогрітий (навіть в сонячний день).

Загальні пісочні ванни приймають через день або два дні поспіль з перервою на третій день, курсом 12 - 15 процедур, рідше 18 - 20 процедур. Місцеві пісочні ванни можна приймати щодня протягом місяця.