Джип-тури, які сьогодні стають все популярнішою не тільки стосовно до африканській савані, а й на російсько-білорусько-українських теренах, хороші тим, що дозволяють мандрівникам дістатися в найпотаємніші куточки досліджуваних земель, туди, де не дуже-то і ступала нога сучасної людини.

Море адреналіну, безодня вражень, сотні дивовижних знахідок і хвилюючих зустрічей - все це гарантовано учасникам "позашляхових" подорожей.

Щоб вирушити в джип тур, не обов'язково бути власником позашляховика.

Іноді набагато спокійніше скористатися пропозиціями турфірм (у нас їх, правда, поки ще зовсім трохи, але все ж), які крім джипа забезпечать вам розроблений маршрут, наявність гіда та інструктора-механіка, організацію харчування, і в самому комфортабельному випадку - навіть ночівлі .

Якщо ж ви і ваші друзі можуть скомплектувати джип-групу власними силами - обов'язково подбайте про наявність докладної карти місцевості (краще карти професійні, армійські), досвідченого механіка (в дорозі з машинами може трапитися всяке) і знавця місцевих доріг (загрузнути в болоті - не дуже-то весела перспектива для мандрівника).

Для маршрутів джип-подорожей найкраще підходять різноманітні природні пам'ятки: Урал, Байкал і Забайкаллі, Алтай, наші Блакитні озера або полоцкие лісові хащі.

Стандартна протяжність джип-турів, розрахована виходячи із запасу міцності стандартної машини, стандартного механіка і стандартного туриста, починається з півтора тисяч кілометрів - саме після такої дороги мандрівник починає розуміти всю красу екстремального відпочинку.

Збираючись у джип- тур, можна не дуже прискіпливо збирати речі - краще взяти зайвого, ніж потім не дорахуватися потрібного.

  • Обов'язкові аптечка, як для людей, так і для автомобілів,
  • набір всіх необхідних для авторемонту інструментів, всі можливі запчастини, міцні троси,
  • домкрати та інше механічне господарство,
  • ну і туристичний набір - намети, килимки, ліхтарі, казанки і далі за списком.

Як правило, в джип-тури не беруть дітей - все-таки це доросле випробування.


Ну і, зрозуміло, не беруть туди і алкоголь - розбурхувати кров і разноображівать дозвілля буде природним чином виробляється адреналін.

Так що для всіх, хто мріяв про сафарі, але ніяк не міг дістатися до Африки - ласкаво просимо в наш рідний слов'янський екстрим. Нічим не гірше!