Що може бути приємніше вдихання прекрасних ароматів! Запахи скошеної трави, квітучого саду, свіжої зелені, лугових трав. Крім приємних відчуттів ці аромати викликають приємні спогади та асоціації, настрій і самопочуття поліпшуються, пожвавлюється погляд, і на обличчі з'являється щаслива посмішка.

Протягом століть люди прагнули пізнати секрет ароматів, хотіли навчитися витягувати їх з рослин і зберігати їх корисні властивості. Так з'явилися ефірні масла, секрет виготовлення яких був відомий тільки обраним - у ті часи цілющі властивості ароматів вважалися надприродними і відкривалися тільки присвяченим.

У наші дні ароматичні масла стали доступні, їх використовують в самих різних сферах життя. Відомо близько 50 сімейств рослин, з яких можна отримати ароматичні масла. Багато хто з них можуть давати одночасно кілька видів масел (з кореня, стовбура, деревини, листя, суцвіть, плодів).

Ароматичне (ефірне) масло - дуже тонка і складна субстанція. Щоб воно принесло користь, потрібно знати особливості його виготовлення і застосування.

Основні методи отримання чистого високоякісного та натурального ефірного масла:

Перегонка з водяною парою. Це найдавніший і найпоширеніший спосіб, заснований на здатності пара витягувати з рослини найдрібніші летючі краплі ефірного масла.

Метод холодного пресування. Використовується при роботі з сировиною, що містить велику кількість ефірних масел (наприклад, плоди цитрусових). При цьому шкірку видаляють, змішують з невеликою кількістю води і піддають тиску. Сировина при цьому не нагрівають, щоб не зруйнувалися важливі леткі сполуки.

Виробництво ефірних олій - дуже трудомісткий і дорогий процес, тому недобросовісні виробники нерідко випускають замість натуральних ефірних олій ароматичні сурогати - вироблені штучним шляхом синтетичні ароматичні масла. Такі масла ще називаються натуралізованими (на відміну від натуральних олій), коштують набагато дешевше, не володіють лікувальними властивостями і можуть бути небезпечні для здоров'я.

Ефірне масло - продукт високої концентрації, тому його не можна наносити на шкіру та слизові оболонки в нерозбавленому вигляді. Перед застосуванням перевірте, чи немає у вас алергії на олії.


Спочатку приймайте ароматичні ванни по 5 хвилин, поступово збільшуючи тривалість процедури. Але не забувайте про почуття міри - це не той випадок, коли чим більше, тим краще. Передозування може погіршити ваше самопочуття.

При вагітності, захворюваннях серцево-судинної системи, бронхіальній астмі, а також, якщо потрібно приймати ефірні масла всередину, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Зберігайте ефірні масла у щільно закритих флаконах, в темному, недоступному для дітей місці.

Пам'ятайте, що корисні властивості ефірних масел абсолютно різні. Одні розслабляють і заспокоюють, інші тонізують і збуджують. Тому перед застосуванням вивчіть властивості масла, щоб не отримати ефект, протилежний тому, який ви очікуєте.

Щоб створити в будинку атмосферу квітучого саду або хвойного лісу, використовуйте аромолампу. Додайте кілька крапель ефірного масла в ємність з водою, запаліть свічку під цією ємністю. У міру розігрівання води, повітря в кімнаті буде наповнюватися ароматом ефірної олії. Аналогічний ефект можна отримати, змастивши маслом свічку.

Коли ви приймаєте ванну, ефірні масла стикаються з усією поверхнею тіла, швидко всмоктуються в кров через шкіру і благотворно діють на всі органи. Капніть кілька крапель ефірного масла в молоко, мед або сіль для ванни для кращого змішування з водою, додайте у воду і насолоджуйтеся.

Один з найефективніших методів впливу ефірних масел на організм - масаж. Для отримання ефекту додайте 15 - 20 крапель в масажне масло, і ваше тіло не тільки знайде життєву силу, але й буде виділяти приємний аромат.

Майже всі ефірні масла мають бактерицидну дію, їх можна використовувати в якості дезинфікуючого засобу і для лікування простудних захворювань. Додайте кілька крапель олії у воду при вологого прибирання, в злив раковини і унітазу. Щоб позбутися від неприємних запахів, нанесіть кілька крапель на тканину і помістіть в непомітному місці кімнати.

Проявіть фантазію і винахідливість, і ви зможете перетворити повсякденне життя вашої родини в свято, огорнувши хмарою улюблених ароматів. Приємний запах завжди покращує настрій, дарує спокій і умиротворення. Використовуйте цей секрет, і у вашому домі завжди пануватиме атмосфера любові і добра.