Хімічний пілінг шкіри - одна з найбільш ефективних на сьогоднішній день омолоджуючих процедур. Після процедури хімічного пілінгу ви отримаєте приголомшливий ефект.

Шкіра просто сяє, після відлущування старих клітин з'являються молоді, які щільніше прилягають один до одного. Навіть після однієї процедури шкіра стає помітно більш пружною, набуває матового відтінку, стає більш м'якою та еластичною на дотик.

Через агресивного впливу на шкіру, хімічний пілінг можна робити тільки в період неактивного сонця - з середини вересня до середини лютого.

Якщо робити хімічний пілінг шкіри регулярно, глибокі шари епідермісу починають більш активно виробляти колаген та еластин, що допомагає жінці виглядати молодше.

Після хімічного пілінгу недоліки шкіри стають менш помітними . Справа в тому, що пілінг бореться не тільки зі зморшками, але і з пігментними плямами, розширеними порами, рубцями, слідами від вугрової висипки. Він ніби шліфує шкіру, і вона стає більш рівною, тому пілінг особливо рекомендується проводити при жирній і проблемній шкірі.

Після глибокого очищення шкіри активні компоненти засобів по догляду за шкірою (кремів, сироваток) проникають глибше і діють більш ефективно.

Хороший стан шкіри забезпечується постійно протікають в ній процесами відлущування відмерлих клітин і утворення нових. З віком протікають в шкірі процеси відновлення і регенерації сповільнюються, що призводить до появи таких вікових змін як сухість, зниження пружності, пігментація і зморшки. Ці зміни також можуть відбутися і в молодому віці при неправильному догляді за шкірою, надмірному захопленні засмагою, як природним, так і штучним.

Хімічний пілінг забезпечує рівномірне відлущування відмерлих клітин шкіри, що стимулює синтез колагену і еластину. В результаті виникають молоді клітини, спостерігається загальне омолодження шкіри.

Хімічний пілінг шкіри сьогодні - один з найбільш ефективних і щадних нехірургіческіх методів омолодження, тому він є популярною косметологічної процедурою, спрямованої на боротьбу зі старінням шкіри.

Залежно від глибини впливу на епідерміс розрізняють три види хімічного пілінгу:

Поверхневий пілінг шкіри може бути показаний юним дівчатам від 14 - 15 років, у яких є такі проблеми зі шкірою як підвищена активність роботи сальних залоз, вугрі, прищі.

Як правило, для поверхневого пілінгу використовують AHA - кислоти (гліколева, молочна, фруктові). При індивідуальній непереносимості їх замінюють ретинолової кислотою (препарат на основі чистого вітаміну А). Поряд з ними використовується також саліцилова кислота.

Серединний пілінг шкіри рекомендується проводити після 30 - 35 років. Для процедури використовують трихлоруксусную кислоту.

Глибокий пілінг шкіри з використанням фенолу являє собою майже пластичну операцію, проводиться завжди в умовах стаціонару і дає потужний омолоджуючий ефект.


Феноловий пілінг показаний жінкам зі зрілою шкірою.

Результат процедури, незалежно від глибини і способу впливу, багато в чому залежить від професіоналізму фахівця, який її виконує. Щоб "оновлене" обличчя принесло тільки позитивні емоції, звертайтеся виключно до фахівця, який не тільки грамотно проведе процедуру, але і забезпечить адекватний відновний період після неї.

Сьогодні багато косметичних компаній випускають цілі лінії продуктів, що містять кислоти в низькій концентрації, - гелі, пінки, маски, креми. Їх вплив на шкіру нагадує вплив поверхневого хімічного пілінгу, виконаного в салоні.

Перш ніж приступити до процедури, уважно вивчіть інструкцію із застосування препарату і дотримуйтесь її рекомендаціям. Важливий спосіб використання пілінгу і час його впливу на шкіру. Вас не повинно турбувати поява легкого печіння, але при появі почервоніння шкіри засіб потрібно швидко змити.

Після пілінгу з кислотами потрібно скористатися спеціальними засобами для догляду за шкірою (крем, заспокійлива сироватка), які нормалізують природний рівень кислотності шкіри .

Зверніть увагу, що для жирної і змішаної шкіри підходить пілінг з саліцилової або гліколіевой кислотою, а для чутливої - з фруктовими кислотами.

Протипоказання для проведення хімічного пілінгу шкіри:

 • соматична патологія внутрішніх органів;
 • інфекційні захворювання (загальні і місцеві);
 • загострення шкірних захворювань;
 • різні пошкодження шкіри;
 • застосування деяких лікарських препаратів;
 • вагітність і лактація;
 • алергія на компоненти препарату;
 • підвищена чутливість шкіри;
 • загострення акне;
 • психопатія;
 • серцево-судинні захворювання.

Якщо ви хочете зробити хімічний пілінг в домашніх умовах, за 2 - 3 дні до процедури відмовтеся від використання кремів, що містять ретинол або фруктові кислоти. Зверніть увагу на протипоказання і в разі сумнівів зверніться за консультацією до фахівця.

Після проведення пілінгу користуйтеся кремами з високим ступенем захисту від сонця (від 15 до 30), причому час року значення не має. Уникайте перебування на сонці і не відвідуйте солярій в відновлювальний період.

Пам'ятайте, що якщо робити хімічний пілінг занадто часто, це може призвести до неприємних наслідків. Як мінімум з'явиться роздратування.

Поверхневий хімічний пілінг шкіри можна проводити в домашніх умовах, не використовуючи спеціальних хімічних препаратів. Використовуйте продукти, які є в холодильнику - кефір, кисле молоко, сир, сироватку , лимон, смородину, яблука, журавлину. У них містяться фруктові та молочні кислоти. Звичайно, ефект від домашнього пілінгу не настільки яскраво виражений, як від професійного, але якщо робити його регулярно, шкіра посвіжішає, засяє, помолодіє.