Вії, як і волосся на голові, постійно випадають, а на їх місці виростають нові. Цей процес в більшості випадків проходить непомітно. Однак якщо зростання вій уповільнений або посилилося їх випадання (щодня випадає більше п'яти вій з кожного ока), втрати стають помітними неозброєним оком. У цьому випадку потрібно вживати заходів щодо зміцненню вій .

У кожному випадку причини випадіння вій індивідуальні. Якщо ситуація вийшла з-під контролю або ви спостерігаєте інші неприємні симптоми, слід звернутися до лікаря.

Серед найпоширеніших причин посиленого випадання вій можна виділити:

 • стрес;
 • неправильне незбалансоване харчування (тривала дієта);
 • алергічна реакція на косметику або лікарські препарати;
 • порушення функції щитовидної залози;
 • тривале запальне захворювання очей (блефарит і кон'юнктивіт);
 • серйозні хронічні захворювання.

Також випадання вій може спровокувати неправильне зняття макіяжу з очей. Для цього не можна використовувати воду і мило, так як вони сушать шкіру, а шкіра повік і так тонка, ніжна і майже завжди суха. Надмірна сухість шкіри призводить не тільки до появи зморшок, але і випадання вій.

Якщо ви помітили, що вії стали випадати сильніше і частіше, потрібно з'ясувати причину і терміново вживати заходів:

 • змініть косметику або тимчасово відмовтеся від неї;
 • відвідайте окуліста на предмет запалення повік і при необхідності пройдіть курс лікування;
 • зверніть увагу на продукти харчування та ліки, які ви приймаєте регулярно.


  Деякі з них можуть викликати побічну реакцію у вигляді випадання вій.

Після консультації з лікарем і усунення першопричини випадання вій (у разі необхідності) можна провести в домашніх умовах процедури, які сприяють активізації їх зростання ( для вій використовують ті ж прийоми, як і для волосся).

Щоб зупинити процес випадіння вій, потрібно акуратно змащувати касторовою (лляним) маслом або масляним розчином вітаміну Е вії і віка перед сном. Не допускайте попадання в очі.

Після того як ви визначили і усунули причину випадання вій, можна приступати до їх відновлення. Приготуйтеся до того, що процес це тривалий і копіткий.

Для стимулювання росту вій можна використовувати аптечне реп'яхову олію, втираючи його в краї повік протягом 1,5 - 3 місяців. Під час процедури потрібно дотримуватися обережності і стежити за тим, щоб масло не потрапило в очі. Нанесіть трохи олії на чисту щіточку для розчісування вій, видаліть надлишки ватяним тампоном (масло не повинно капати) і кілька разів проведіть по віям від коренів до кінчиків, так, щоб воно потрапило і на лінію росту вій.

Час від часу робіть примочки з настоїв і відварів сухих квіток волошки, ромашки або трави очанки (1 столову ложку будь-який з цих трав залийте 1 склянкою окропу, остудіть і процідіть). Настої використовують для лікування захворювань очей, зняття втоми і оздоровлення шкіри століття. Якщо у вас будуть здорові очі і повіки, то будуть густі вії.